Taraftarın daha nezih bir ortamda maçları izlemeleri için gerekenin yapılacağını belirten Çelik, ilgili makamlarla görüştüklerini bildirdi.

TEL ÖRGÜLER YAKIŞMIYOR

Bursaspor Yönetimi Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Yüzüncü Yıl Atatürk Stadı’nda zemin yenileme çalışmalarına başlarken, Yeşil Beyazlı kramponlar önümüzdeki sezon maçlarını hibrit çimde oynayacak.

Başkan Enes Çelik bu konunun haricinde stadyumla ilgili taraftarlardan gelen taleplerin dikkate alındığını ve açıkladı. Enes Çelik 3 konuya dikkat çekerken, ilk olarak tel örgülerin durumuna değindi. Çelik, Stadyumumuzda ilk üç sıranın güvenlik nedeniyle boş tutulması ve tel örgü uygulaması geldiğimiz bu çağda bize yakışmıyor. Bu hususta, İl Güvenlik Kurulu ile kulübümüz adına yapacağımız toplantı ile bu sorunu çözeceğimize inanıyorum. Sorun çözüldükten sonra Bursaspor’a yakışmayacak şekilde tutum gösteren kişilerin stada girememeleri noktasında elimizden geleni yapacağımızı bildirmek isterim.” dedi. 

BURSASPOR'DA 2 TRANSFERDEN VAZGEÇİLDİ BURSASPOR'DA 2 TRANSFERDEN VAZGEÇİLDİ

YAŞAM ALANLARI GELECEK

Yüzüncü Yıl Atatürk Stadı’nın yaşam alanlarının çoğaltılması, taraftarların aileleriyle vakit geçirebilecekleri mekanların oluşturulması için bir takım görüşmelere başlanıldığını ifade eden Bursaspor Başkanı Enes Çelik, “Stadyum etrafında taraftarlarımızın aileleriyle birlikte vakit geçirebileceği, maç saatleri dışında da canlılık kazandıracak ve kulübümüze gelir getirebilecek işletmeler açılması konusuyla alakalı belediyelerimizle gerekli görüşmelere başladık. İnşallah en kısa sürede bunu gerçekleştirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı. Stadyumda zemin yenileme çalışmalarının yanı sıra genel temizliğin de yapılacağına dikkat çeken Enes Çelik, “Stadyumumuzda koltuk bakımı, tuvalet ve genel temizlik konularında gerekli çalışmaların yapılacağından şüpheniz olmasın.” şeklinde görüş belirtti.

Editör: Haber Merkezi