banner177

banner193

İKİ DOZ AŞI OLANA HERŞEY SERBEST

Almanya öncü bir karara imza attı. Karara göre iki doz aşı olan kişilere test yapılmayacak. Seyahat özgürlüğü ve daha çok bir olanaklardan faydalanabilecek. İşte detaylar

DÜNYA 04.05.2021, 09:35
İKİ DOZ AŞI OLANA HERŞEY SERBEST

 Almanya Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn, ikinci doz aşı yaptıranlara Corona testine gerek olmadan seyahat edebilme özgürlüğünün verileceğini açıkladı. İkinci doz aşının üzerinden 14 gün geçtikten sonra insanların test yaptırmadan seyahata çıkabileceklerini, dönüşlerinde karantinaya girmelerine gerek olmayacağını söyleyen bakan, vatandaşların ellerindeki aşı pasaportunu göstererek Almanya'da veya yurtdışında seyahat yapabileceğini ifade etti.

Aşılanmayanlara ise Almanya’nın riskli ülkeler olarak tanımladığı ülkelere giden ve gelenlere test zorunluluğu ile karantina yükümlülüğü sürecek. Uygulama yaşama geçirildiğinde, iki kez aşılanmış olan Almanlar, Türkiye'ye de test olmadan ve dönüşlerinde karantinasız seyahat planlayabilecekler.

Şu andaki uygulamaya göre, Almanya’dan Türkiye’ye gidenler, dönüşlerinde Türkiye'den ayrılmadan 48 saat önce Corona testi yaptırmak, ayrıca yaşadıkları eyaletlerin düzenlemelerine göre karantinada kalmak zorunda.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 18 Nisan 2024
İmsak 04:45
Güneş 06:16
Öğle 13:08
İkindi 16:52
Akşam 19:51
Yatsı 21:16
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P