banner201

banner177

banner193

banner195

TALİBAN'IN KAN DONDURAN İNFAZLARI ... Burka giymeyen kadın ve bir polis...

Dünya, Afganistan'da olanları yakından takip ederken Taliban'ın atacağı adımlar merakla bekleniyordu. Sözde 'Genel Af' ilan ederek cezaevlerini dahi boşaltan Taliban son olarak bir Afgan polis ve burka giymeyen bir kadını sokak ortasında infaz etti.

DÜNYA 20.08.2021, 09:49
TALİBAN'IN KAN DONDURAN İNFAZLARI ... Burka giymeyen kadın ve bir polis...

Taliban 'genel af' ilan etmesine rağmen infazlara son gaz devam ediyor. Son infaz görüntüsü, Taliban'ın şehri ele geçirmesine karşı savaşan bir polis şefine ait oldu. Taliban militanlarının Afgan polis şefini infaz ettiği anlara ait görüntüler ortaya çıktı.

Bölgeyi ele geçirince tutuklamışlardı

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, Taliban'a karşı savaşan bir polis şefi militanlar tarafından infaz edildi. Bölgeyi ele geçirdikten sonra Taliban tarafından tutuklanan polis şefinin öldürüldüğü anlara ait görüntüler de ortaya çıktı.

İnfaz Taliban'ın 'genel af' ilanından kısa süre sonra oldu

Söz konusu videoda Herat yakınlarındaki Badgis Eyaleti polis şefi General Hacı Molla Achakzai'nin otomatik silahlarla vurularak öldürüldüğünü anlar yer alıyor. Söz konusu infaz Taliban'ın 'genel af' ilan etmesinden sadece birkaç gün sonra gerçekleşti.

Burka giymeyen kadın sokak ortasında infaz edildi

Geçtiğimiz günlerde ise Afganistan'ın Takhar vilayetinde bir kadın burka giymediği için Taliban militanları tarafından vurularak öldürülmüştü. Söz konusu görüntülere ABD'li Fox News kanalı ulaşmış ve talihsiz kadının infaz edildikten sonraki görüntüsünü izleyicileri ile paylaşmıştı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 04 Aralık 2023
İmsak 06:32
Güneş 08:02
Öğle 12:59
İkindi 15:24
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P