banner201

banner177

banner207

BTÜ'DE "TERCİH GÜNLERİ" BAŞLADI

Bursa Teknik Üniversitesi’nin (BTÜ) düzenlediği, “BTÜ Tercih Günleri” aday öğrencileri akademisyenlerle buluşturuyor.

EĞİTİM 24.07.2023, 15:55
BTÜ'DE "TERCİH GÜNLERİ" BAŞLADI

Tüm bölümlerden 100’ün üzerinde akademisyenin görev aldığı “BTÜ Tercih Günleri” Mimar Sinan Yerleşkesi’nde, 25-26 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından aday öğrenci ve veliler için heyecan verici tercih süreci başladı. Üniversite adaylarının bu süreçte doğru bilgilendirilmeleri ve yönlendirilmeleri son derece önemli. Gençlerin geleceklerini şekillendirecek olan üniversite tercihlerinde, en doğru kararı verebilmelerine BTÜ akademisyenleri katkı vermeye devam ediyor.
Adayların tercihlerini doğru bilgi ile yapabilmeleri ve karar aşamalarını kolaylaştırabilmek adına BTÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü her yıl olduğu gibi bu yıl da BTÜ Tercih Günlerini organize etti. BTÜ’nün tüm bölümlerinden 100’ün üzerinde akademisyenin bölümler ve meslekler hakkında adaylara bilgilendirmede bulunacakları etkinliğin yeri, Mimar Sinan Yerleşkesi Turkuaz Salon olacak.
Bursa ve diğer illerden tüm adayların davetli oldukları “BTÜ Tercih Günleri” 25-26 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Etkinlikte aday öğrenciler, tüm bölümlerin için hazırlanan stantlarda bölüm akademisyenleri ile birebir görüşerek, tercih edecekleri alanlar, eğitim sistemi, yerleşkeler, beslenme, kültür-sanat, spor, kütüphane, laboratuvarlar, İşletmede Mesleki Eğitim Programı ve yurt içi - yurt dışı öğrenci değişim programları gibi konularda detaylı bilgi edinebilecekler.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 24 Nisan 2024
İmsak 04:34
Güneş 06:07
Öğle 13:07
İkindi 16:53
Akşam 19:57
Yatsı 21:24
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P