banner201

banner177

banner207

BAKAN MEHMET ŞİMŞEK'TEN EMEKLİ VE MEMUR ZAMMI AÇIKLAMASI!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten emekli ve memur zammı ile enflasyon, cari açık, bütçe dengesine kadar önemli açıklamalar geldi.

EKONOMİ 09.07.2023, 11:11
BAKAN MEHMET ŞİMŞEK'TEN EMEKLİ VE MEMUR ZAMMI AÇIKLAMASI!

Yapılan düzenlemelerle emekli ve memurların refah seviyelerini yükselttiklerini belirten Bakan Şimşek, "Önümüzdeki dönemde bütçe açığını kontrol altına alarak mali disiplini yeniden tesis etmek suretiyle kamu maliyesi göstergelerinde kalıcı bozulmalara geçit vermeyeceğiz. Bunun için gerekli tedbirleri alıyoruz. Para politikası ile maliye politikası arasındaki uyumu pekiştirerek Merkez Bankası'nın enflasyonla mücadelesine destek vereceğiz. Cari açığı azaltacak adımları atarak ülkemizin risk primini de düşüreceğiz." dedi.Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, enflasyon, cari açık, bütçe dengesi ile emekli ve memur maaşlarına kadar önemli değerlendirmelerde bulundu.

Sosyal medya hesabından açıklamalar yapan Bakan Şimşek şu ifadeleri kullandı:

"DEPREMİN YARALARINI SARIYORUZ"

Deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarıyoruz.

Sosyal medya hesabından açıklamalar yapan Bakan Şimşek şu ifadeleri kullandı:

"DEPREMİN YARALARINI SARIYORUZ"

Deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarıyoruz. Bu yıl deprem kaynaklı harcamaların 761.7 milyar TL'ye (milli gelire oran olarak yüzde 3,1) ulaşmasını bekliyoruz. Bu çerçevede deprem bölgesinde 179 bin konutun inşasına başlandı. Yaklaşık bir yılda 319 bin konutu depremzedelere teslim etmeyi planlıyoruz.

EMEKLİ VE MEMUR ENFLASYONA EZDİRİLMEDİ

2023 yılında 15,9 milyon emeklimizi ve 4,9 milyon kamu çalışanımızı etkileyen önemli iyileştirmeler yaptık. Aylık ve ücretlerinde enflasyonun oldukça üzerinde artışlar yaparak refah seviyelerini yükselttik. 2022 yıl sonuna göre en düşük memur maaşını yüzde %141,8, en düşük emekli aylığını ise %114,3 oranında artırdık.

yıl deprem kaynaklı harcamaların 761.7 milyar TL'ye (milli gelire oran olarak yüzde 3,1) ulaşmasını bekliyoruz. Bu çerçevede deprem bölgesinde 179 bin konutun inşasına başlandı. Yaklaşık bir yılda 319 bin konutu depremzedelere teslim etmeyi planlıyoruz

"MALİ DİSİPLİNİ TESİS EDECEĞİZ"

Önümüzdeki dönemde bütçe açığını kontrol altına alarak mali disiplini yeniden tesis etmek suretiyle kamu maliyesi göstergelerinde kalıcı bozulmalara geçit vermeyeceğiz. Bunun için gerekli tedbirleri alıyoruz. Para politikası ile maliye politikası arasındaki uyumu pekiştirerek Merkez Bankası'nın enflasyonla mücadelesine destek vereceğiz. Cari açığı azaltacak adımları atarak ülkemizin risk primini de düşüreceğiz."

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 23 Nisan 2024
İmsak 04:34
Güneş 06:07
Öğle 13:07
İkindi 16:53
Akşam 19:57
Yatsı 21:24
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P