banner165

banner177

banner114

HARABE EV İÇİN İSTENEN FİYAT 'PES' DEDİRTTİ

Bağcılar'da içi harabeleri aratmayan ev için 8 bin 500 lira kira istendi. İlan büyük tepki toplarken, vatandaşlar bu evlerin yabancı uyruklulara kiraya verildiğini söyledi.

GENEL 05.04.2023, 14:59
HARABE EV İÇİN İSTENEN FİYAT 'PES' DEDİRTTİ

İstanbul'da bazı ev sahipleri, harabe şeklinde olan evlerini yabancı uyruklu vatandaşlara fahiş fiyatlarla kiralamaya çalışıyor. Bunun son örneği ise Bağcılar'da yaşandı. Bir emlak ofisi tarafından verilen ilanda bodrum katta ve oldukça bakımsız halde bulunan bir ev için 8 bin 500 TL istendi. İlanda ayrıca evde beş kişiye kadar kalınabileceği ve eşyalı olduğu belirtildi.

"ADALETLİ DEĞİL AMA SİSTEM BUNA YÖNELTİYOR"

Yan sokakta bulunan eski evin yüksek fiyatla kiralanacağını belirten Tamer Kınsu, "Yan sokağımızdaki binanın sahibi de kendi kafasına göre kira bedeli belirlememiş. Buradaki emlakçılara sorup bir fiyat almıştır. Kafasında kurup da 8 bin TL demez. Adaletli değil ama şu anki sistem buna yöneltiyor" dedi.

"YABANCI UYRUKLULAR BU EVLERİ TUTUYOR"

Arif Günçiçek ise, "Ben de daha önce oturulacak gibi olmayan bir ilan görmüştüm. İnsanlar mecbur kaldıkça oturuyor. Dışarıdan gelen yabancı uyruklular bu tarz evleri tutuyor. Onları da kandırıyor olabilirler ama verilecek bir kira değil. Ben de ilanı internette görmüştüm. İnsanların vicdanına bırakıyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 10 Haziran 2023
İmsak 03:32
Güneş 05:27
Öğle 13:08
İkindi 17:06
Akşam 20:39
Yatsı 22:25
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P