banner195

banner177

banner193

banner194

AYDIN, "ECZANELERDE ÇOCUK ANTİBİYOTİĞİ YOK"

Eczanelerde çocuk antibiyotiğinin bulunamadığını, kucağında ateşli çocuğuyla gelmiş bir aileye antibiyotik verilemediğini söyleyen CHP Bursa Milletvekili Eczacı Erkan Aydın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya “Böylesine hayati bir konunun giderilmesi için ne yapmayı planlıyorsunuz?” diye sordu.    

GÜNDEM 21.12.2022, 12:22
AYDIN, "ECZANELERDE ÇOCUK ANTİBİYOTİĞİ YOK"


Eczanelerde ilaç yokluğu giderek artarken, bulunamayan ilaçlar arasına çocuk antibiyotiği de eklendi. Konuyu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verdiği soru önergesiyle Meclis gündemine taşıyan Erkan Aydın, eczanelerde bir süredir kanser, tansiyon ve kalp hastaları için kullanılan ilaçlar bulunamazken, tedarik sıkıntısı yaşanan ilaçların arasına yerli ilaçların da eklendiğini kaydetti.

“HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN İLAÇLARLA İLGİLİ SIKINTILAR YAŞANACAK”

İlaç sıkıntısının had safhaya ulaştığına dikkat çeken Aydın, “Kucağında ateşli çocuğuyla gelmiş aileye antibiyotik verilemiyor. Şu anda bu sürecin tek mağduru çocuklar. Önümüzdeki günlerde daha fazla hayati önem taşıyan ilaçlarla ilgili de sıkıntı yaşanacak” dedi.

Aydın, Bakan Koca’ya şu soruları yöneltti:

“Böylesine hayati bir konuda sıkıntının giderilmesi için ne yapmayı planlıyorsunuz?  Piyasada bulunamayan ilaçlara karşı bir planlama yaptınız mı? İlaç fiyatlandırma kararnamesini değiştirecek misiniz?”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Eylül 2023
İmsak 05:27
Güneş 06:51
Öğle 12:59
İkindi 16:19
Akşam 18:58
Yatsı 20:16
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P