banner195

banner177

banner193

BURSALI ‘APİRAY’ 130 ÜLKEDEN KATILIM SAĞLANAN BULUŞMADA BİRİNCİ OLDU

Bu yıl ilk Türkiye’de 47’ncisi düzenlenen 130 ülkeden sektörün en önemli temsilcilerini katıldığı, Dünya arıcılığının en önemli buluşması  47’nci Dünya Arıcılık Kongresi’nde; Bursa’nın gururu Apiray Arıcılık en başarılı firma standı kategorisinde 250 firma arasından birinci oldu.  

GÜNDEM 05.09.2022, 12:04
BURSALI ‘APİRAY’ 130 ÜLKEDEN KATILIM SAĞLANAN BULUŞMADA BİRİNCİ OLDU

Dünya arıcılığının en önemli buluşması dünyanın en köklü organizasyonlarından,  Uluslararası Dünya Arıcılık Kongresi 47’inci kez düzenlendi. İki yılda bir gerçekleşen kongrede 130 ülkeden sektörün önde gelen firmaları katıldı. Dünya arıcılarının harman olduğu yer olarak adlandırılan kongrede; bilimsel çalışmalar, sektördeki son gelişmeler, arıcılığın insanlık için önemi başta olmak üzere birçok konu görüşüldü. Türkiye’nin ve dünyanın farklı bölgelerinden bal üreticileri ve arıcılık ekipmanları alanında faaliyet gösteren firmalar ürün ve hizmetlerini tanıttı.

HANDE CİVAN, “TÜRKİYE’NİN BİRÇOK NOKTASINDA ÜRETİM NOKTAMIZ YER ALIYOR”

Merkezi Bursa’da yer alan, bal üretimi  ve arıcılık malzemeleri sektörünün güçlü temsilcisi Apiray’ın Genel Müdürü Hande Civan sektöre dair değerlendirmelerde bulunduğu açıklamasında fuardan ödülle döndüklerini anlattı. Apiray hakkında bilgiler paylaşan Hande Civan, “Dünyanın en önemli organizasyonlarından birinden ödülle ayrıldığımız için öncelikle çok mutluyuz.  Gerçekten çok büyük bir buluşma 130 ülkeden katılım olduğunu biliyoruz.  İnsanlığın geleceği için arıcılık inanılmaz büyük bir öneme sahip. Apiray’ın doğal ve eşsiz ürünlerini, arıcılık ekipmanlarımızı buradan dünyaya tanıttık.

 Türkiye’nin birçok noktasında bal üretim noktalarımız yer alıyor.  Ham bal çeşitlerimizin yanı sıra, yaş polen, kuru polen, arı sütü, propolis ve balmumlarımız ‘Apiray’ markamızla talep görüyor. Tüm ürünlerimiz katkısız üretiliyor. Arı sütü ve polen tamamen kendi üretimimiz.  Arıcılık ekipmanları ile ilgili sektörün öncü firmaları arasında yer alıyoruz. Arıcılık sektörüne dair tüm ekipman ve ürünler Apiray’dan Türkiye’nin birçok noktasındaki üreticilerle buluşuyor. 250’e yakın firma standı arasından En başarılı firma standı kategorisinde ödülün sahibi olmak bizleri ayrıca onure etti. Türkiye’den bu ödülü alan tek firma olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak 06:27
Güneş 07:56
Öğle 12:56
İkindi 15:25
Akşam 17:47
Yatsı 19:10
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P