banner195

banner177

banner193

banner194

CHP'DEN 3 PARTİ'YE SERT TEPKİ

Seçimde DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi'nin bazı vekil adayları CHP listelerinden seçime girerek Meclis'e girmişti. TBMM'deki TBMM Başkanlığı seçiminde ise dikkat çeken bir gelişme yaşanmış ve CHP'nin Meclis başkanı adayı Tekin Bingöl olurken Saadet ile Gelecek, Gelecek Partisi'nin milletvekili Serap Yazıcı Özbudun'u ortak aday göstermiş, DEVA'nın adayı da Mustafa Yeneroğlu olmuştu. CHP'den 3 partinin CHP'nin adayına oy vermeyip kendi adaylarını çıkarmalarına tepki geldi.

GÜNDEM 08.06.2023, 14:04
CHP'DEN 3 PARTİ'YE SERT TEPKİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi 28. Dönem için TBMM Başkanlık seçiminde TBMM Başkanlığı için AK Parti ve MHP'nin 28'inci Dönem Meclis Başkanı adayı, İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş'u göstermişti. CHP ise Ankara milletvekili Tekin Bingöl'ü aday göstermişti. İYİ Parti, TBMM Başkanlığı'na İstanbul Milletvekili Cihan Paçacı'yı aday göstermişti. Yeşil Sol Parti'nin adayı ise Adana milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç olmuştu. TİP'in adayıysa Hatay milletvekili Can Atalay'dı. Saadet Partisi ve Gelecek Partisi de, Gelecek Partisi Antalya milletvekili Serap Yazıcı Özbudun'u ortak aday göstermişti. DEVA Partisi'nin adayı ise İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu olmuştu.

CHP'DEN TEPKİ

CHP'den, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi'nin CHP'nin gösterdiği adayı desteklemeyip kendi adaylarını çıkarmasına tepki geldi. 28. Dönem CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla 3 partiyi eleştirdi.

"BÜYÜK BİR SİYASİ NEZAKETSİZLİKTİR"

Erol'un paylaşımında "Dün TBMM Başkanlık seçiminde, listelerimizden seçilen Deva Partili, Saadet Partili ve Gelecek Partili milletvekillerinin partimizin Meclis Başkanı adayına oy vermeyerek kendi adaylarını çıkarmaları büyük bir siyasi nezaketsizliktir. Partimiz bu devşirme siyasetini bırakarak acilen kendi değerlerine dönmelidir. (nokta)" ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Eylül 2023
İmsak 05:26
Güneş 06:50
Öğle 13:00
İkindi 16:21
Akşam 19:00
Yatsı 20:18
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P