banner209

banner177

banner193

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN CÜBBELİ AHMET'E TELEFON: Nasıl böyle konuşursun?

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, İmam Hatiplere yönelik eleştirileri sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini aradığını ve "böyle nasıl konuşursun" dediğini söyledi.

GÜNDEM 14.09.2023, 09:55
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN CÜBBELİ AHMET'E TELEFON: Nasıl böyle konuşursun?

Geçen aylarda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, İmam Hatip okullarıyla ilgili "Çocuklarınızı imam hatip, ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin. Düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar. Ben bunu gördüm denedim" ifadelerini kullanmıştı. 

"NASIL BÖYLE KONUŞUYORSUN SEN?"

Cumhuriyetin haberine göre; CNN Türk'teki Tarafsız Bölge programında bu konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan telefon aldığını ifade eden Cübbeli Ahmet yaşadıkları tartışmayı şöyle anlattı:

"İmam Hatip konusunda aradı beni. Dediler çok sinirli dedim olsun ben de sinirliyim. Çok açık konuşamam ama 15 dakika konuştuk. Böyle konuşursan 1 milyon 300 bin imam hatipli var bunlar seni sevmez dedi. Sevmesinler dedim. Ben kimse tarafından sevilmek beğenilmek için konuşmuyorum. İfadem aşırıya kaçmış olabilir ama FETÖ işinde de 2009'da bunlar dini batıracak derken fitne çıkarıyorsun Ahmet efendi dediler, sonra haklı çıktığım gibi burada da bir ön alınsın demek istedim. Yav dedi bir Ahmet Hakan gibi imam hatiplinin programında nasıl böyle konuşuyorsun sen böyle dedi. Ben doğru bildiğimi herkesin programında konuşurum dedim."

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 18 Mayıs 2024
İmsak 03:53
Güneş 05:38
Öğle 13:05
İkindi 17:00
Akşam 20:22
Yatsı 22:00
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P