banner201

banner177

banner193

banner195

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ESAD VE SURİYE AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Suriye ile kurduğu temas hakkında ilk kez Ukrayna dönüşünde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Erdoğan, muhalefetin ‘Türkiye Esad’ı yenemedi şimdi anlaşmak için zemin hazırlıyor’ sözlerine yanıt verirken “Bizim ‘bir gece ansızın gelebiliriz’ ifademiz boşuna değil. Vakti saati geldiğinde bu yapılır. Biz bütün bu işlere hazırlıklıyız” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 19.08.2022, 13:56
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ESAD VE SURİYE AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, Türkiye’nin gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunurken son günlerde Suriye ile kurulan temasla ilgili de konuştu.

Muhalefetin ‘Türkiye Esad’ı yenemedi şimdi anlaşmak için zemin hazırlıyor’ şeklindeki yorumu hakkında da konuşan Erdoğan “Bizim Esad’ı yenmek, yenmemek gibi bir derdimiz yok ki. Eğer Türkiye’de muhalefet olayı böyle bir noktaya taşıyorsa bu muhalefetin hem kalitesini hem de gramını ortaya koyar” ifadelerini kullandı.

SURİYE İLE SİYASİ DİYALOG OLACAK MI?

"Suriye ile siyasi diyalog olacak mı?" sorusuna da yanıt veren Erdoğan, "Şunu bir defa bilmemiz, kabullenmemiz gerekir. Devletler arasında hiçbir zaman siyasi diyalog veya diplomasi kesip atılamaz. Her zaman her an bu tür diyaloglar olur, olmalıdır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçakta gazetecilerle gerçekleştirdiği söyleşiye Ukrayna ziyareti hakkında genel bir değerlendirme yaparak başlarken ardından da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İşte Erdoğan’ın Ukrayna ziyareti dönüşünde yaptığı o açıklamalar:

Ukrayna Devlet Başkanı Sayın Zelenski’nin davetine icabetle Lviv’e yaptığım çalışma ziyaretini tamamladık. Bu, savaşın başlamasının ardından Ukrayna’ya gerçekleştirdiğim ilk seyahat oldu. Sayın Zelenski’yle yaptığımız görüşmelerde ikili ilişkilerimizi tüm veçheleriyle ele aldık.

Tabii yaklaşık altı aydır devam eden savaş, görüşmelerimizin ana konusunu teşkil etti. Dayanışmamızın, Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne ve egemenliğine desteğimizin süreceğini kendisiyle bir kez daha paylaştım. Savaşın diplomasi ve müzakereler yoluyla çözümü için elimizden gelen katkıyı sağlamaya devam edeceğimizi de ifade ettim. Aynen Soçi ziyaretimde Sayın Putin’e söylediğim gibi, Sayın Zelenski’ye de aralarındaki görüşmeye ev sahipliği yapabileceğimizi hatırlattım.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:34
Güneş 08:04
Öğle 12:59
İkindi 15:24
Akşam 17:45
Yatsı 19:09
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P