banner209

banner177

banner193

Dünyaca ünlü sahilde on binlerce kişi aynı anda...

Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde bu kez 30 bin öğrenci ve velileri aynı anda kitap okudu. 

GÜNDEM 03.05.2019, 17:27
Dünyaca ünlü sahilde on binlerce kişi aynı anda...

Antalya'da Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen "Sahile gidiyorum, kitaba dalıyorum" projesi kapsamında 30 bin öğrenci ve velisi Konyaaltı Plajı'nda aynı anda kitap okudu. 

TÜRKİYE 86. SIRADA


Proje kapsamında Konyaaltı ilçesindeki ortaokul, ilkokul ve anaokulda öğrenim gören 15 bin öğrenci ile birer velisi Konyaaltı Plajı'na ellerinde kitapları ile geldi. Öğrenci ve veliler yaklaşık 2 saat boyunca kitap okudu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar ile İlçe Kaymakamı Kamil Köten’de sahilde kitap okudu. Öğrenciler hem şezlonga uzanarak hem de, kumlara uzanarak kitap okudu. Sahil boyunca kitap okuyan öğrenciler renkli görüntüler oluşturdu. Turistlerin ise öğrencilerin arasından denize girmeye devam ettikleri görüldü. Yakup Hoplar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Birleşmiş Milletler verilerine göre dünyada kitap okuma oranında 86'ıncı sırada olduğunu aktardı. İHTİYAÇ SIRALAMASINDA 235.


TÜİK verilerine göre Türkiye'de kitabın ihtiyaç listesinin 235. sırasında yer aldığına vurgu yapan Hoplar, “ Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyoruz. Öğrenci, aileler ve tatilcilerde sahile giderken, havlu, mayo dışında, plaj çantalarına kitaplarını da koyma alışkanlığını geliştirmek istiyoruz. Antalya'ya gelen tatilciler yanlarında mutlaka bir kitap getirsinler. Proje ile çocuklar ve ailelerinin birlikte kitap okuma alışkanlığını kazanmalarını da istiyoruz. Antalya Türkiye'nin önemli bir turizm kenti. Gerçekleştirdiğimiz projemizi Konyaaltı Sahilinde yapmamızın amacı ise, çocuklar ve velilerimiz kitap okurken vatandaşlarımıza az da olsa bir duyarlılık kazandırabilmek, teşvik etmekti. İlçede 48 farklı ülkeden öğrenci eğitim görüyor. Adeta Birleşmiş Milletler gibiyiz. Burada yabancı öğrencilerimiz de etkinliğe geldi. Sahildeki turistlere de kitap dağıtarak onların da kitap okumalarını sağladık." dedi. 
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 15 Haziran 2024
İmsak 03:30
Güneş 05:27
Öğle 13:09
İkindi 17:07
Akşam 20:42
Yatsı 22:30
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P