banner165

banner177

banner114

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN ŞARJ İSTASYONU KURULUMLARI BAŞLIYOR

Yüksek hızlı şarj istasyonu destek programı başvuruya açılacak. 300 Milyon lira toplam desteği verileceği hibe programında, 250 bin TL'ye kadar hibe desteği verilecek. Elektrikli araçlar için hızlı şarj istasyonları hibe programına başvurular 15 Haziran'da sona erecek. İşte detaylar

GÜNDEM 16.04.2022, 14:59
ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN ŞARJ İSTASYONU KURULUMLARI BAŞLIYOR

Tüm sektörlerin çağa ayak uydurmaktan başka çaresi yok"

Elektrikli araçlar konusunda işletmelere ve özel sektöre liderlik yapmaya çalıştıklarına işaret eden Varank, hükümet olarak yüksek hızlı şarj istasyonları konusunda proaktif bir yaklaşım ortaya koyduklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2 hafta önce yüksek hızlı şarj istasyonları destek programını kamuoyuna ilan ettiğini anımsatan Varank, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'de 1500'den fazla yüksek hızlı şarj istasyonunun kurulacağı 300 milyon lira bütçeli bir destek programını Sayın Cumhurbaşkanımız ilan etti. Biz buradan, tamamı hibe olmak üzere, özel sektöre diyoruz ki; 'Gelin bu yatırımları yapın, biz size öncülük ediyoruz. Burada Türkiye'ye gerekli altyapıyı kazandıralım. Otomotiv endüstrisinin elektrifikasyonunda beraber öncü olalım.' Destek programının başvurularını açıyoruz. Bundan sonrası artık özel sektörde. Kamunun gayretleriyle özel sektörün gayretleri birleştiğinde nasıl güzel sonuçlar elde edeceğimizi de biz bu şarj istasyonu programında hep birlikte görmüş olacağız. İşte bu manada aslında işletmelerimize büyük sorumluluklar düşüyor. Sizlerin dönüşüme ayak uydurarak pozisyonunuzu geliştirebilmeniz, bu ülkenin aslında geleceğinin teminatı konumundadır."

Bakan Varank, kamu tarafı olarak sektörün önünü açacak her türlü desteği vermeye devam edeceklerini belirterek, büyük ve güçlü Türkiye'nin yolunun teknolojiden, katma değerden, yenilikçi girişimcilerden geçtiğinin altını çizdi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Haziran 2023
İmsak 03:33
Güneş 05:27
Öğle 13:08
İkindi 17:05
Akşam 20:38
Yatsı 22:24
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P