banner209

banner177

banner193

ERDOĞAN ARABİSTAN'DAN İSRAİL'E SESLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye saldırıları gündemiyle toplanan islam İşbirliği Teşkilatı'nın toplantısında konuştu. Gazze'de yaşananları barbarlık olarak niteleyen Erdoğani İsrail'in sahip olduğu nükleer gücün de denetlenmesi gerektiğini belirtti. "Kalıcı barış ilan edlmeli" çağrısında bulunan Erdoğan, ABD ve Avrupa ülkelerini de sert sözlerle eleştirdi.

GÜNDEM 11.11.2023, 17:52
ERDOĞAN ARABİSTAN'DAN İSRAİL'E SESLENDİ

İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da düzenleniyor. 

Zirveye katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada bir konuşma yaptı.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Zirveye teşrif eden kardeşlerime teşekkür ediyorum. Toplantımızın Filistinli kardeşlerimizle birlikte tüm İslam dünyası için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Filistin ile dayanışmamızı gösteriyoruz. Hastanelerin, okulların, mülteci kamplarının bombalandığı, sivillerin katledildiği, tarihte eşi benzeri görülmemiş barbarlıkla karşı karşıyayız.

"İNTİKAMI KADIN VE ÇOCUKLARDAN ALIYORLAR"

Hastanelerde cenazeleri sıra sıra dizilmiş çocuklar, evlatlarını arayan anneler babalar 36 gündür süregiden vahşedin şahididir. İsrail intikamını kadınlardan ve masum çocuklardan çıkarmaktadır. Vatanını savunan Filistinliler ile İsrail'i aynı kefeye koymamız mümkün değildir.

"BATI'NIN SESSİZLİĞİ UTANÇ VERİCİ"

BM'ye göre katledilen 12 bine yakın Filistinlinin yüzde 70'i kadın ve çocuklar. Batılı ülkelerin Filistindeki katliamlar karşısında sessizliğe bürünmeleri utanç vericidir. Gazze'de 12 bin insan ölmüş, tamamı yıkılmış ama Batılı ülkeler ateşkes çağrısı bile yapmıyor.

ABD ve Batılı ülkeler savunuculuğunu yaptığı değerleri İsrail'in ihtiraslarına kurban ettiler. Dünyanın dört bir köşesinde katliama karşı yükselen sesleri ümitvar buluyoruz. İsrail destekçilerinin bu sese kulak vermesini bekliyoruz. 

"ACİL OLAN ARA DEĞİL KALICI ATEŞKES"

Çatışmaların durması ve insani yardım için gayret gösteren diğer ülkeleri de tebrik ediyorum. Kanser hastaları ve çocuklar başta olmak üzere yaralı tedavisi ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gelinen aşamada birinci öncelik ateşkesin sağlanması ve insani yardımların kesintisiz ulaştırılmasıdır. Acil olan birkaç saatlik ara değil kalıcı ateşkestir.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 19 Haziran 2024
İmsak 03:30
Güneş 05:27
Öğle 13:10
İkindi 17:08
Akşam 20:43
Yatsı 22:31
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P