banner201

banner177

banner193

banner195

ERDOĞAN: İKİNCİ ÇEYREĞİ CİDDİ BİR BÜYÜME İLE KAPATACAĞIZ

Ankara'da 26 fabrikanın toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bu üretim tesisleri, salgının başından beri 'yandık, bittik, battık' diyerek millete karamsarlık pompalayan felaket tellallarına en güzel cevaptır'' dedi. Erdoğan, 2021'in ilk çeyreğinde yüzde 7'lik büyüme yakalandığını, ikinci çeyreğin de ciddi bir büyümeyle kapatılacağını söyledi.

GÜNDEM 16.08.2021, 16:09
ERDOĞAN: İKİNCİ ÇEYREĞİ CİDDİ BİR BÜYÜME İLE KAPATACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde 26 yeni fabrikanın açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu üretim tesislerinin salgının başından beri ''Yandık, bittik, battık'' diyerek millete karamsarlık pompalayan felaket tellallarına en güzel cevap olduğunu belirtti.

Erdoğan, toplam 1 milyar 600 milyon liralık yatırım bedeliyle hayata geçen fabrikaların salgın döneminde 1670 kişiye iş imkanı sunduğunu söyledi. 2021'in ilk çeyreğinde yüzde 7'lik büyüme yakalandığını hatırlatan Cumhurbaşkanı, ikinci çeyreğin de ciddi bir büyümeyle kapatılacağını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde 26 yeni fabrikanın açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu üretim tesislerinin salgının başından beri ''Yandık, bittik, battık'' diyerek millete karamsarlık pompalayan felaket tellallarına en güzel cevap olduğunu belirtti.

Erdoğan, toplam 1 milyar 600 milyon liralık yatırım bedeliyle hayata geçen fabrikaların salgın döneminde 1670 kişiye iş imkanı sunduğunu söyledi.

2021'in ilk çeyreğinde yüzde 7'lik büyüme yakalandığını hatırlatan Cumhurbaşkanı, ikinci çeyreğin de ciddi bir büyümeyle kapatılacağını bildirdi.

''TÜRKİYE ÜRETİM VE İHRACATTA DÜNYADA ARTIK YENİ BİR LİGE YÜKSELİYOR''

Türkiye bir taraftan ayağına vurulan prangaları parçalarken, diğer taraftan özellikle üretim ve ihracatta dünyada artık yeni bir lige yükseliyor.

"TÜRK EKONOMİSİ ATILIM VE ŞAHLANIŞ DÖNEMİNE GİRDİ"

Pozitif gelişmeler istihdama da yansımıştır. Haziran ayı işsizlik rakamlarında işsizlik rekor düşüşle yüzde 10,6'ya geriledi. Türk ekonomisi toparlanma sürecini geride bırakarak atılım ve şahlanış dönemine girdiğini ispatlamış oldu. Yabancı kuruluşların ülkemize dair büyüme tahminlerini yukarı yönlü güncellediklerini görüyoruz.

''MERHAMETLİ BÜYÜME PRENSİBİNİ GÖZETMEMİZ GEREK''

Ekosistemi tahrip eden her adımın sonu felakettir. Bunun için vahşi büyüme yerine her alanda merhametli büyüme prensibini gözetmemiz gerektiğine inanıyorum. Önümüzdeki dönemde yeşil ekonominin gerisinde kalmamak için ilave tedbirleri hayata geçireceğiz. Çevreye zarar veren her teknoloji hayatımızı ne kadar kolaylaştırırsa kolaylaştırsın namlusu insana dönmüş silahtan başka bir şey değildir. Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri için bilhassa sanayi ve teknolojide topyekun bir seferberliğe ihtiyacımız var.

İŞ DÜNYASINA SESLENDİ

Sizlerden muhalefetin sahte gündemleri yerine, asıl gündemimiz olan üretime, ihracata, yatırıma, inovasyona odaklanmanızı bekliyorum."

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:29
Güneş 07:58
Öğle 12:57
İkindi 15:24
Akşam 17:46
Yatsı 19:10
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P