banner201

banner177

banner193

banner195

HAKAN FİDAN, "BÖLGEDE KALICI BİR SAVAŞ BİZİ BEKLİYOR"

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsrail-Filistin krizine dair önemli açıklamalar yaptı. Fidan, barış için çabaladıklarını belirterek ''Ya art arda gelecek daha büyük savaşlara gidilecek ya da barışla bu kriz neticelenecek. İkinci yolun tercih edilmesi için biz çabalarımızı ortaya koyuyoruz. Barış olmazsa bölgede kalıcı bir savaş bizi bekliyor'' ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 21.10.2023, 09:58
HAKAN FİDAN, "BÖLGEDE KALICI BİR SAVAŞ BİZİ BEKLİYOR"

Yıllardır İsrail saldırılarına göğüs geren Gazze, tam 2 haftadır aralıksız bombalanıyor. Filistin için Türkiye başta olmak üzere harekete geçen ülkeler ise müzakere süreci yönetiyorlar. Süreçte etkin rol alan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, sivillerin korunması için çabalarının sürdüğünü belirterek "Alternatifi, aktörleri, kapasitelerini biliyoruz. Alternatifi çok kötü, buradan kalıcı bir barışı tercih etmezsek. Bölgede kalıcı bir savaş ve istikrarsızlık bizleri bekliyor. Bu kimsenin tercih etmeyeceği bir senaryo diye düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

"UMARIZ ÇAĞRILARIMIZA KULAK VERİLİR"

Hamas'ın askeri kanadının 7 Ekim'de düzenlediği Aksa Tufanı Operasyonu sonrası İsrail'in Gazze'ye bombardımanları devam ediyor. İsrail ve Hamas arasındaki gerilim devam ederken Orta Doğu'da da ipler gerildi. Diplomatik trafiğini sürdüren Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, katıldığı TRT Haber yayınında sorunun çözülmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Fidan, "Bu krizden sonra gidilecek iki yol var. Ya art arda gelecek daha büyük savaşlara gidilecek. İkincisi büyük bir barış anlaşmasına gidilip, barışla bu krizin neticelenmesi. İkinci yolun tercih edilmesi için biz çabalarımızı ortaya koyuyoruz. Umarız bu çağrımıza kulak verilir." şeklinde konuştu

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Aralık 2023
İmsak 06:33
Güneş 08:03
Öğle 12:59
İkindi 15:24
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P