banner204

banner177

banner205

banner193

İLBER ORTAYLI, "ASGARİ ÜCRET YASAKLANMALI"

Tarihçi yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, asgari ücrete dair dikkat çeken bir açıklama yaptı

GÜNDEM 06.04.2022, 11:03
İLBER ORTAYLI, "ASGARİ ÜCRET YASAKLANMALI"

Üniversite öğrencilerinin gerçekleştirdiği etkinliğe katılan Ortaylı, kadına yönelik şiddet konusunda yaptığı konuşmada, erkeklerin eğitilmesi gerektiğini belirterek, asgari ücretin de bu kapsamda İstanbul'da yasaklanması gerektiğini söyledi.

Beykent Üniversitesi öğrencileri tarafından düzenlenen söyleşinin konuğu ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı oldu. Üniversitenin Ayazağa- Maslak Yerleşkesi'nde düzenlenen söyleşide üniversite öğrencileri ile bir araya gelen Ortaylı, kadın cinayetlerinden, ekonomik eşitsizliğe kadar birçok konuda değerlendirmelerini gençlerle paylaştı.

"ERKEKLER, KADINLARIN DEĞİŞEN HAYATINA TAHAMMÜL EDEMİYOR"

İnsanların yaşadıkları köylerde kasabalarda yapamayacakları davranışları şehirlerde sergilediklerini belirten Ortaylı, "Erkekler, kadınların değişen hayatlarına tahammül edemiyor ve cinayetler edepsizce artıyor. Hatta öyle ki neredeyse öldürülen suçlu oluyor. Bu yaşananlar hızlı şehirleşmenin oluşturduğu bir durum" diye konuştu.

İlber Ortaylı: 'Asgari ücret İstanbul'da yasaklanmalı'

"ASGARİ ÜCRET İSTANBUL'DA YASAKLANMALI"

"Osmanlı'nın son dönemlerinde ve Cumhuriyet dönemi başında köylüleri eğitmeye hususi yöntemlerle başladık" diyen Ortaylı, "Bu nüfus nasıl işe yarar diye düşündük. Gelişmekte olan toplumlarda erkeklerin eğitilmesi gerektiği düşünülüyor. Erkek kendini geliştirmeli düşüncesiyle erkeğe önem veriliyor ama yüzde 65'i de asgari ücretle çalışıyor. Asgari ücretin İstanbul'da yasak edilmesi lazım. Asgari ücret bu şehirde tatbik edilmemeli. Merdiven altı atölyelerin, uyduruk imalathanelerin, bodrum altı tekstilcilerin, garip kimyevi dericilerin bu şehirde yeri olmamalı" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Mart 2024
İmsak 06:07
Güneş 07:30
Öğle 13:21
İkindi 16:29
Akşam 19:02
Yatsı 20:20
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P