banner204

banner177

banner193

banner195

KOŞUP OYNADIKLARI KÖYDE ŞİMDİ KÜREK ÇEKİYORLAR

Artvin’in Yusufeli ilçesinde baraj inşaatı nedeniyle büyük bölümü su altında kalan ilçede Barhal çayındaki kano parkuru da sulara gömüldü. Kano sporcuları, ilçe merkezinden geçen Barhal çayında değil de bu kez koşup ve oynadıkları caddelerde kürek çekerek Türkiye Şampiyonasına hazırlandılar.

GÜNDEM 03.04.2023, 12:44
KOŞUP OYNADIKLARI KÖYDE ŞİMDİ KÜREK ÇEKİYORLAR

Artvin’de Çoruh Nehri üzerine inşa edilen Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nde (HES) su seviyesinin yükselmesi ile ilçenin büyük bölümü sular altında kaldı.

Koşup oynadıkları cadde ve sokaklarda bu kez kürek çektiler - 2

İlçedeki Barhal çayında 2013 yılında yapılan akarsu yapay kano parkuru da sular altında kalınca, kano ve rafting sporcuları bu kez ilçe merkezini sular altında bırakan baraj gölünde idman yaptı.

Koşup oynadıkları cadde ve sokaklarda bu kez kürek çektiler - 3

Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü kano ve rafting sporcuları, sular altında kalan cadde ve sokaklarda kürek çekerek Türkiye Şampiyonası'na hazırlandı. Çocukken dolaşıp gezdikleri koşup oynadıkları cadde ve sokaklarda kürek çeken sporcular, evlerin içine kanolarıyla girdiler.

Koşup oynadıkları cadde ve sokaklarda bu kez kürek çektiler - 4

Eski ilçede bulunan kano parkuru su altında kaldığını ifada eden Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü Kano Antrenörü İlhan Demirtaş, "Çalışmalarımız sular altında kalan ilçede göl üzerinde devam ediyor. Toplam 50’ye yakın akarsu kano sporcularımız var. Şuanda yarışmalara hazırlanıyoruz ve alt yapı olarak çalışmalarımızı en iyi şekilde devam etmeye çalışıyoruz. Akarsu kanocusu olduğumuz için bizim için debi önemli dalga önemli yani şuan durgun olduğu için sadece hayali antrenman yapıyoruz. Kürek çekme yapıyoruz, 'spordan kopmayalım devamlı antrenmanlı olalım' diye antrenmanımızı yapıyoruz.” dedi.

Koşup oynadıkları cadde ve sokaklarda bu kez kürek çektiler - 5

“KOŞUP OYNADIĞIMIZ CADDELERDE KÜREK ÇEKİYORUZ”

Akarsu Kano Sporcusu Duygu Beyaz ise yaptığı açıklamada “Yaklaşık 4-5 senedir bu sporla uğraşıyorum. Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü sporcusuyum. Şuanda parkurumuz olmadığı için baraj suyunda antrenmanlarımız devam ediyor. Tabi biraz duyguluyum. Şu tarafta evim vardı, şuan göremiyorum. Evim yıkılmış yani duygulu bir şey. Önceden burada koşup oynadığımız yürüdüğümüz yerde şimdi kürek çekerek kanoyla gidiyorum. Çok duygulu süreç yaşıyorum şuan” diye konuşt

Koşup oynadıkları cadde ve sokaklarda bu kez kürek çektiler - 6

“BİNALARIN ARASINDAN GEÇEREK FARKLI BİR AKTİVİTE YAPIYORUZ”

Koşup oynadıkları cadde ve sokaklarda bu kez kürek çektiler - 7

SU SEVİYESİ 100 METREYE YAKLAŞTI

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak 06:11
Güneş 07:35
Öğle 13:22
İkindi 16:27
Akşam 18:59
Yatsı 20:17
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P