banner204

banner177

banner193

banner195

MAHALLEYİ AKREPLER VE FARELER BASTI

Sarıyer Kocataş Mahallesi Mühendis Şevket Sokağı’nı fareler ve akrepler bastı. Bahçelerde bulunan fareler ve evlerin içine kadar giren akrepler, vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Sarıyer Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruda bulunduklarını söyleyen mahalle sakinleri, akrebe karşı ilaçlamanın olmadığı yanıtını aldıklarını kaydettiler.

GÜNDEM 24.10.2021, 16:41
MAHALLEYİ AKREPLER VE FARELER BASTI

Sarıyer’deki bir sokağı basan akrep ve fareler vatandaşlara korku dolu anlar yaşatıyor. Mahalle sakinleri, "Akrepler evin içerisinde, bahçede sürekli olarak yuva yapıyorlar. Gerek belediyenin haber kanallarını, gerek 153’ü aradık, gerekse belediye başkanının kendisine bizzat yazdık. Belediyenin akrebe karşı herhangi bir ilaçlama yapabilmesinin söz konusu olmadığını söylediler” diye konuştu. 

“KENDİ BAŞIMIZA MÜCADELE ETMEMİZ GEREKİYORMUŞ”

Mahalle sakinlerinden stajyer avukat Nurcihan Güzel, evinin duvarlarında akrepler gezdiğini, bahçesinde ise ölü farelerin bulunduğunu belirterek, "5-6 aydır aynı evde oturuyorum. Oturmaya başladığım zamandan beri akrepler evin içerisinde, bahçede sürekli olarak yuva yaparak ve çoğalarak devam ediyorlar. Belediye sadece böcek ilaçlaması, arı ilaçlaması vesaire bu tarz ilaçlamalar yapıyormuş. Bununla kendi başımıza mücadele etmemiz gerekiyormuş" dedi.

"FARE ÖLÜLERİ MEYDANA ÇIKIYOR"

İşten geldiği zaman akreplerin ayağının altında dolaştığını söyleyen Güzel, “Hiçbir şekilde ölmüyor, bayağı bir güçlü bir şekilde vurulması lazım. Ortadan ikiye ayrılsa bile iki taraftan yan yana yürümeye başlıyorlar. En son bir hafta önce evimin içinde duvarda yürümeye başladıklarını gördüm" diye konuştu. 

Sokaklarında fare ölüleri de olduğunu belirten Güzel, "Yine bunlarla da kendimiz mücadele etmemiz gerekiyor. Fare için de başvuruda bulunduk. Keza komşularımız da aynı şekilde fareyle mücadele etmeye çalışıyorlar ama sürekli bahçelerde, başka bir yerlerde fareler geziyor ve fare ölüleri çoğaldı artık” dedi. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak 06:14
Güneş 07:37
Öğle 13:22
İkindi 16:25
Akşam 18:56
Yatsı 20:15
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P