SAMSUNLULARDAN İRFAN AKKAYA’YA TAM DESTEK

Samsun Vezirköprü Büyükkale Köyü Derneği’nin iftar organizasyonunda bir araya gelen Samsunlular, 14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde AK Parti Bursa Milletvekili Aday Adayı İrfan Akkaya’ya tam destek vereceklerini açıkladılar.

GÜNDEM 06.04.2023, 11:17
SAMSUNLULARDAN İRFAN AKKAYA’YA TAM DESTEK

HABER- ÖMER KARAKAYA

Düzenlenen iftar organizasyonuna, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Ali Erbay, Bursa Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Mehmet Fidan, AK Parti Bursa 22. Dönem Milletvekili Zafer Hıdıroğlu, Bursa SAMDEF Genel Başkanı Savaş Otruş, Türkiye Sebze Meyveler Federasyon Kurucu Genel Başkanı Mehmet Çakman, Samsun Dernekleri Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programın selamlama konuşmasını Samsun Vezirköprü Büyükkale Köyü Dernek Başkanı Ahmet Yıldırım yaptı.

YILMAZ: “SAMSUNLULARIN YERİ BİZ DE AYRI”

6 Şubat’ta yaşanan depremin yaralarını birlik ve beraberlik ruhu ile sardıklarını ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Bu birlik beraberliğe büyük bir lider yakışır. O lider de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Allah başımızdan eksik etmesin. Biz de Samsunların yeri ayrıdır, birçok dava arkadaşımız, eşimiz dostumuz var. Samsunlu hemşerilerimizle birçok faaliyeti birlikte yürütüyoruz. Onlarla beraber olmaktan mutluyuz. Onların yaşadığı bölgelerdeki iyiliğe şahitlik ediyoruz. Rabbim bu birliğimizi, beraberliğimizi daim eyler. Yıldırım sizinle güzel” dedi.

ERBAY: “SİZLERDEN DESTEK İSTİYORUZ”

AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Ali Erbay, “Biliyorsunuz ki seçim sath-ı-mailine girdik. İnşallah Türkiye’nin 2. yüzyılını inşa etmek üzere, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile beraber, bu kutlu yolda devam edeceğiz. Sizlerden de seçim günü destek istiyoruz. Hep beraber Türkiye’nin 2. yüzyılını inşa edelim.” diye konuştu.

FİDAN: “İRFAN KARDEŞİMİZİ YENİ DÖNEMDE İNŞALLAH MECLİSE GÖNDERECEĞİZ”

Filistin’de yaşanan İsrail zulmünü kınayarak sözlerine başlayan Büyükşehir Daire Başkanı Mehmet Fidan, “1997’de Vezirköprülüler Derneği’ni kurduğumuzda artık Samsunlular olarak, Bursa’nın kültüründe, iş hayatında, sosyal alanında ve siyasetinde yer alacağız demiştik. Çok şükür Rabbim bize bugünleri gösterdi. Meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, il başkanlarımız, daire başkanlarımız oldu. Gelinen noktada Türkiye millet meclisine 28. dönemde Samsunlular olarak, İrfan Akkaya kardeşimizi göndermek için mücadele ediyoruz. Samsunlular olarak sütü kaynatıp, mayaladık. Sütümüz temiz, mayamız temiz, elhamdülillah partimiz temiz, adayımız İrfan Akkaya kardeşimiz temiz. Biz mücadelemizi verdik. Bundan sonrası büyüklerimizin kararı. İnşallah İrfan kardeşimizi yeni dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden göreceğiz.” diye konuştu.

OTRUŞ: “BİZE HER DÖNEM 1.5 MİLLETVEKİLİ DÜŞÜYOR”

Bursa SAMDEF Genel Başkanı Savaş Otruş, şunları söyledi: “Bizim bugün bu akşam burada toplanmamıza vesile olan İrfan Akkaya kardeşimizin de mensubu olduğu köyün derneği. Hem iftarda bir araya gelip hasbihâl etmek, hem de önemli bir mesaj vermek için bugün burada toplandık. Bildiğiniz üzere, Samsunlular nüfus yoğunluğu olarak ikinci sırada. 250 bin nüfusa sahibiz. Bu zamana kadar siyaset ve bürokraside temsiliyetlerimiz oldu. Ama bu temsiliyetlerin zirve noktası ve olması gereken yer; milleti mecliste temsil eden vekilliktir. Hesaplamalara göre Bursa’da bize her dönem 1.5 vekil düşüyor. Biz bugüne kadar yarımını bile alamadık. Ama bu seçimde inşallah İrfan Akkaya kardeşimizi seçilebilecek bir yerden aday olarak görmek istiyoruz. Siyasilere de şu mesajı vermek istiyorum; bizim hemşerimizi sakın dolgu malzemesi yapmaya kalkmasınlar. Bunu kesinlikle kabul etmeyiz. Mutlaka ve mutlaka seçilebilecek bir yerden İrfan kardeşimizi aday görmek istiyoruz.”  

HIDIROĞLU: “BİRLİK VE BERABERLİĞİNİZE SAHİP ÇIKIN”

AK Parti Bursa 22. Dönem Milletvekili Zafer Hıdıroğlu, “Bu akşam sizlerle beraber olmaktan dolayı çok mutluyum. Bugün çok anlamlı bir gece. Bir köy derneğimizim hemşerilerine sahip çıkarak, burada birlik beraberlik içinde bulundurulması gerçekten çok önemli. Bu birlik beraberlik ruhunu kaybetmeden, devam ederseniz önümüzdeki dönemde daha iyi sonuçlar alırsınız. Hepinize bu anlamlı gece için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

AKKAYA: “HİZMET AŞKIYLA YANDIK, TUTUŞTUK”

İrfan Akkaya, “2005 yılında hemşerilerimize nasıl hizmet ederiz diye, Samsun Kurucu İş Adamları Dernek Başkanlığı ile başlayan hikayemiz, federasyonumuzla ve 20’yi gecik derneklerimiz ile devam etti. O günden bugüne kadar her zaman hemşerilerimize hizmet etme gayreti içinde olduk. Başkanlarımızın teveccühü ile 2017 yılında, AK Parti Bursa İl yönetiminde bu kez nasıl Bursalılara hizmet ederiz sevdasına düştük. O günden bugüne çeşitlik görevlerde bulunduk. Değerli hemşerilerim uzun zamandır dernekçilikle işgal olan bir kardeşiniz olarak, uzun yıllardır hemşerilerimize hizmet aşkıyla yandık tutuştuk. Gelinen noktada hem siyasi hem de sivil toplum kuruluşlarındaki tecrübemiz ile vatandaşlarımıza ve şehrimize daha fazla katkı sağlayacağımızı düşündüğümüz için, AK Parti Bursa İl Yönetimi Kurulu’ndan istifa ederek, 28. Dönem Milletvekili Aday Adayılığımızı açıkladık. Sizden dua bekliyoruz. Bu işler nasip işidir. Bizim adaylığımız olur olmaz, hiç önemli değil. Sizden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a 14 Mayıs’ta sonuna kadar destek sözü istiyorum. Saygı ve sevgiyle sizleri selamlıyorum.” İfadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Mustafa korkmaz 2 ay önce
Biz samsunlular olarak irfan akkayanın yanındayız sonunakadar
Namaz Vakti 29 Mayıs 2023
İmsak 03:40
Güneş 05:31
Öğle 13:06
İkindi 17:03
Akşam 20:31
Yatsı 22:14
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P