banner165

banner177

banner114

ŞEHİTOĞLU, “KİMSE BİZE ‘OSMANGAZİ AK PARTİ’NİN KALESİDİR’ DEMESİN”

CHP Bursa Milletvekili Aday adayı Mesut Şehitoğlu,  CHP Osmangazi İlçe Başkanlığı’na gerçekleştirdiği ziyarette: “Kimse bize Osmangazi AK Parti’nin kalesidir demesin. Bursa seçmeni siyaseti sever ve ona ulaşabilmek ister, ulaşamadığı temsilciyi istemez. Osmangazi’de kazanan Bursa’da kazanır, Bursa’da kazanan Türkiye’de kazanır.”  ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 22.03.2023, 16:31
ŞEHİTOĞLU, “KİMSE BİZE ‘OSMANGAZİ AK PARTİ’NİN KALESİDİR’ DEMESİN”

CHP Bursa Milletvekili Aday adayı Mesut Şehitoğlu, Osmangazi CHP ilçe Başkanı Metin Yılmaz ve örgüt üyeleriyle bir araya geldiği görüşmesinde Osmangazi’nin son durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

ŞEHİTOĞLU, “OSMANGAZİ, MERKEZİ GÜCÜNÜ KAYBEDİYOR”

Şehitoğlu ilçe örgütüyle bir araya geldiği görüşmede, Osmangazi’nin Bursa ve Türkiye için önemine vurgu yaptığı konuşmasında: “1 milyona yakın nüfusuyla Osmangazi ilçemiz seçmen sayısının en fazla olduğu ilçe konumunda yer alıyor. Demografik yapısı karışık bir ilçemiz. Mesleğim gereği her mahallesini karış karış gezdim, her mahallenin yapısını çok iyi biliyorum.  Osmangazi ilçemizin köklerinin sağlam olması gerekiyor. Kökü sağlam olmayan bir ilçenin sağlıklı bir şekilde büyümesi mümkün değil. Yüz ölçümü ve nüfusu göz önüne alındığında Osmangazi Bursa’nın merkezidir. Ancak gerekli yatırımları alamadığı için merkez olma özelliğini kaybetmektedir. Osmangazi ilçemizde seçmen iradesi 14 Mayıs seçimlerinde Bursa’nın kaderini belirleyecektir.” ifadelerini kullandı.

“AK PARTİ O BÖLGEDE BİR DAHA MİTİNG YAPAMADI”

Osmangazi’de seçmen tercihlerinin değişeceği bir seçim yaşanacağına vurgu yapan Şehitoğlu şunları söyledi, “Bize Osmangazi, AK Parti’nin kalesidir diye sakın ama sakın demesinler. 2019 yılında Bağlarbaşı Mahallesi meydanında gerçekleştirilen, Grup Başkan Vekilimiz Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcımız Lale Karabıyık başta olmak üzere milletvekillerimiz parti örgütlerimizin katılımıyla gerçekleştirilen miting tarihe geçti. O meydandaki coşku ve kalabalıktan sonra AK Parti orada miting yapamadı. Bu anlamda Osmangazi’nin kararı Bursa’nın kararı olacak. “

“BURSA SEÇMENİ, İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR’DEN FARKLIDIR”

Bursa seçmenin çok özel bir yapıda olduğunu ifade Şehitoğlu, “İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere birçok büyükşehirdeki seçmenlerin aksine Bursa seçmeni farklıdır. Bursa seçmeni siyaseti sever ve siyasete fazla meraklıdır. Bursa seçmeninin Ankara’dan, İzmir’den, İstanbul’dan farkı; başkanıyla, vekiliyle yani temsilcisiyle konuşmak ister. Görüşmek, ona ulaşabilmek ister. Konuşamadığı ulaşamadığı hiçbir temsilciye sıcak bakmaz. Artık Osmangazi seçmeni de 15 Mayıs itibariyle temsilcisine ulaşabilecek, sorunlarının çözümü noktasında dertlerini paylaşabilecek ve gerçekten temsil gücünü yüreğinde hissedecek” dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Haziran 2023
İmsak 03:34
Güneş 05:28
Öğle 13:07
İkindi 17:05
Akşam 20:36
Yatsı 22:21
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P