banner204

banner177

banner205

banner193

SİGARA FİYATLARINA DEV ZAM

Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, Esse markasını bünyesinde bulunduran KT&G isimli sigara grubuna 5 lira zam geldiğini açıkladı. Aybaş, “Zamlı liste yarından itibaren geçerli olacak. Diğer sigara gruplarına da birkaç gün içinde zam bekliyoruz” dedi.

GÜNDEM 04.07.2023, 08:51
SİGARA FİYATLARINA DEV ZAM

Türkiye'deki ekonomik krizin etkisiyle maliyetler katlanırken, seçim sonrası birçok sektörde zam haberleri gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay sigara fiyatlarına 5 TL zam yapılmıştı ve aradan yaklaşık bir ay geçmesine rağmen bir sigara grubu daha fiyatlarını güncelledi. Tele1'in haberine göre, Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, KT&G sigara grubuna ait olan Esse markasına 5 liralık bir zam yapıldığını duyurdu. Zamlı fiyat listesi yarın, 4 Temmuz itibarıyla geçerli olacak.

"DİĞER SİGARA GRUPLARINA DA BİRKAÇ GÜN İÇİNDE ZAM BEKLİYORUZ"

Diğer sigara gruplarına da birkaç gün içinde yeni zamların yapılabileceğini kaydeden Aybaş, “Esse grubuna 5 liralık zam geldi. Yarından itibaren geçerli olacak. Diğer sigara gruplarına da birkaç gün içinde zam bekliyoruz” dedi.

"TÜTÜN ÜRÜNLERİNE ÖTV ZAMMI YAPILIYOR"

Önümüzdeki aylarda da zamların devam edeceğini belirten Aybaş, alkollü ürünlere de yüksek oranda bir zam beklentisi olduğunu söyledi.

Aybaş şöyle konuştu: "Maliyet zammı, firma zammı, kur zammı hepsi yapılacak bunların. Alkollü ürünlerde yüksek oranda zam geçişi olacak. Çünkü her 6 ayda bir hem alkollü içeceklere hem de tütün ürünlerine ÖTV zammı yapılıyor."

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 03 Mart 2024
İmsak 06:04
Güneş 07:27
Öğle 13:21
İkindi 16:31
Akşam 19:04
Yatsı 20:22
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P