banner165

banner177

banner114

banner188

YATAĞINDA YATAN KADIN NEYE UĞRADIĞINI ŞAŞIRDI! DEPREM OLUYOR SANDI

İstanbul Beylikdüzü'nde eski bir apartmanın yıkımı sırasında yapıdan devrilen parça yan taraftaki binaya deldi. O sırada yatağında uzanan daire sakini, tıkırtıyı duymasıyla ayağa kalktı ve duvarın önüne yıkılmasıyla neye uğradığını şaşırdı. O anları anlatan daire sakini Özlem Uzun, "Çok korktum ve çığlık attım. Daha sonrasında odadan çıktım ve odaya giremedim. Geri girdiğimde duvar yıkıktı ve kirişler de hasar görmüştü" şeklinde görüş bildirdi.

GÜNDEM 21.03.2023, 15:01 21.03.2023, 15:06
YATAĞINDA YATAN KADIN NEYE UĞRADIĞINI ŞAŞIRDI! DEPREM OLUYOR SANDI

Beylikdüzü'nde Gürpınar Mahallesi'nde eski olan bir binanın sahibi tarafından yıkımına karar verildi. Yıkım saat 10.00'da başladı. Yıkım, kepçe ile devam ederken, yanında bulunan Sedat Ilık isimli vatandaşın sahibi olduğu bodrum üzeri 5 katlı binanın birinci katındaki duvara, yıkılan evden büyük bir parça çarptı.

ODASINDA UZANIRKEN DUVAR YIKILDI

O sırada odasında uzanan kiracı Özlem Uzun, duvarın önüne doğru yıkılması ile büyük bir şok yaşadı. Duvarda olay sonrası yarık oluşurken, binanın kirişleri ise zarar gördü. Olay sonrası duvar, tuğlalar ile kapatılsa da bina sahibi Ilık, Beylikdüzü Belediyesi'ne kayıt oluşturarak kirişlerin ve binanın hasarını kontrol etmesini istedi.

Beylikdüzü'nde yıkım çalışması sırasında yan binanın duvarı yıkıldı

"OĞLUM DEPREM OLDUĞUNU SÖYLEDİ"

Olay ile ilgili konuşan bina sahibi Sedat Ilık, "Yan binamız yıkılıyordu. Eski bir binaydı ve yeniden yapacaklardı. Ben aşağı inmiştim ve yıkımı seyrediyordum. Yıkımın olacağından haberimiz yoktu. Oğlum o sırada evdeydi. Kepçe ile yıkılmaya çalışılan bir duvar, bizim binanın duvarına çarptı ve böyle bir yarık oluşturdu. Oğlum da evden beni aradı ve 5.0 şiddetinde deprem olduğunu sandığını söyledi. Ben de içeri girdim ve dairede kirada oturan ailenin odasına baktım. Olay anında odada kızları yatakta uzanıyormuş. Kirişin demirleri çıkmıştı şimdi tuğla ile örmüşler. Çok korktuk çünkü kirişler de kırıldı. Zabıtalar da gelmişler ama şimdi binada ne tür zarar var bilmiyoruz. Belediyeye kayıt oluşturduk. Yapı denetimden gelip kontrol edeceklermiş. Buranın tekrar açılması lazım ki kırıkları görelim" dedi.

Beylikdüzü'nde yıkım çalışması sırasında yan binanın duvarı yıkıldı

"ÇOK KORKTUM VE ÇIĞLIK ATTIM"

Olay sırasında duvarı yıkılan odada olan Özlem Uzun, "Yatağımda uzanıyordum. İki dakika sonra lavaboya gittim. Geri döndüm ve bir dakika sonra yatağımda oturdum. O sırada bir tıkırtı duydum. Ayağa kalkışımla duvar önüme yıkıldı. Çok korktum ve çığlık attım. Daha sonrasında odadan çıktım ve odaya giremedim. Geri girdiğimde duvar yıkıktı ve kirişler de hasar görmüştü" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Mayıs 2023
İmsak 03:40
Güneş 05:31
Öğle 13:06
İkindi 17:03
Akşam 20:31
Yatsı 22:14
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P