banner201

banner177

banner193

banner195

FİLİSTİN'DE HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN DUA OKUNDU

İnegöl Belediyesi, İsrail'in Filistin'de bir ayı aşkındır sürdürdüğü saldırılar karşısında hayatını kaybedenler için dua gecesi düzenledi.

İNEGÖL BELEDİYESİ 12.11.2023, 15:22
FİLİSTİN'DE HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN DUA OKUNDU

Yatsı namazına müteakiben OSB camisinde yapılan Filistin’e dua gecesinde Prof. Dr. Mehmet Emin Ay “Kudüs’ün İslam Dünyası İçin Önemi” konulu anlatımlarında bulundu. Ayasofya Camisi İmam Hatibi Kurra Hafız Ferruh Muştuer ise Kuran-ı Kerim tilavetleri ve duaları, Mevlidhan ve Kasidehan Mustafa Kaya da kasideleri ve mevlidi şerifi ile Filistin’e dua gecesinde Müslüman kardeşlerimizin sesi oldu.


Filistin’e dua gecesi sonrası açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Masum insanların akan kan ve gözyaşına sessiz kalmamak adına Filistin’e Dua Gecesinde bir araya geldik. Kıymetli hocalarımızın anlatımı ve dualarıyla kardeşlerimize dilimizle ve kalbimizle buğuz etmek, ve dualarımızla kardeşlerimize destek olmak istedik. Filistin’de yaşananlar adeta bir soykırım. Dünya sessiz kalsa da Türkiye sessiz kalmaz. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere ülkemiz her zaman zalimin karşısında, mazlumun yanındadır. Bu gece ellerimizi semaya Filistin başta olmak üzere tüm Müslüman coğrafyamızdaki kardeşlerimiz için açtık. Allah zalime fırsat vermesin. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Tüm Müslüman kardeşlerimizin yardımcısı olsun’’ dedi. İnegöllü vatandaşların katılım gösterdiği dua gecesi sonunda İnegöl Belediyesi helva ikramında bulundu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 10 Aralık 2023
İmsak 06:36
Güneş 08:07
Öğle 13:01
İkindi 15:24
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P