banner201

banner177

banner207

İNEGÖL EREN İLE DUYGULANDI; “İYİ Kİ VARSIN EREN”

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, vizyona girdiği ilk günden itibaren gişe rekorları kıran “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filmini vatandaşlarla birlikte izledi.

İNEGÖL BELEDİYESİ 06.01.2022, 12:30
İNEGÖL EREN İLE DUYGULANDI; “İYİ Kİ VARSIN EREN”

Film gösterimi öncesi açıklama yapan Başkan Alper Taban, “Eren’in adını yaşatmaya devam edeceğiz. Gelecek nesillere de aktaracağız” dedi.
Trabzon Maçka’da teröristlerin kurduğu pusuda şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hikâyesini anlatan “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filmi, Eren Bülbül’ün doğum günü olan 1 Ocak 2022 tarihinde vizyona girdi. İlk günden itibaren gişe rekorları kıran film için İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban sosyal medya üzerinden bir organizasyon düzenledi.


Başkan Alper Taban, yapılan çekiliş sonucunda 132 vatandaş ile “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filmini birlikte izledi. Film gösterimi öncesi salondaki vatandaşlara hitaben konuşan Başkan Alper Taban, “Bir sinema filmi çekildi ve bunun ilk gösterimini vatandaşlarımızla birlikte izleyelim istedik. Bununla ilgili bir hassasiyette var aslında. Böyle bir son yaşanmasını hiçbir zaman istemiyoruz. Bizim evladımız Eren Herkesin evladı var ve her anne-baba evladını bu millete hizmet etsin diye, ülkenin iyi bir ferdi olsun diye yetiştirir. Tabii hiçbir terör unsuruna da fırsat vermek, verilmesini istemiyoruz. Milletimizin diri ve uyanık olmasını istiyoruz. 15 Temmuzda buna hep birlikte şâhitlik ettik. Ben Eren kardeşimizi rahmetle anıyorum. İyi ki bu tür sinema, dizi gibi organizasyonlarla hatırlamamızı da sağlıyorlar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah Eren’in adını yaşatmaya devam edeceğiz. Gelecek nesillere de aktaracağız. Bu ülkeye zarar vermek isteyen, bu ülkenin ayarlarıyla oynayan herkese karşı dimdik bir şekilde mücadele etmeye hazırız” dedi.


Filmi izleyen vatandaşlardan Esma Kethüda da film sonra duygularını paylaştı. Kethüda, “Çok güzel bir film. Çok duygulandım. En etkilendiğim sahnelerden biri bir kalemi birden çok çocuğun kullandığı bölümdü. Benim çocuğumun bir çanta dolusu kalemi var, bu aklıma geldi. Başkanımıza bu organizasyon için teşekkür ediyorum” dedi.
Mavi Çakır isimli vatandaş ise “Çok duygulandım izlerken. Bildiğimiz, yaşadığımız şeyleri ekrandan izleyince duygulandım” şeklinde konuştu.
Mehmet Özgavgan isimli genç, “Daha önceden Eren’in hayatını biliyordum zaten. Ancak burada izleyince daha da duygulandım. Hem filmin yapımında hem de organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 23 Nisan 2024
İmsak 04:34
Güneş 06:07
Öğle 13:07
İkindi 16:53
Akşam 19:57
Yatsı 21:24
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P