banner204

banner177

banner205

banner193

KARACABEY'İN SAHİL BÖLGELERİNDE HUMMALI TEMİZLİK ÇALIŞMASI

Karacabey Belediyesi,merkez ve kırsalda olduğu gibi sahil bölgesinde de çalışmalarını dört bir yandan sürdürüyor.

KARACABEY BELEDİYESİ 19.07.2023, 10:53 19.07.2023, 11:12
KARACABEY'İN SAHİL BÖLGELERİNDE HUMMALI TEMİZLİK ÇALIŞMASI

Karacabey Belediyesi’ne bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Yeniköy’de günlük ortalama 12 tonluk atık topluyor. Toplanan atıklar ise Bursa’daki katı atık tesislerine gönderiliyor.
Karacabey Belediyesi, merkez ve kırsalda olduğu gibi sahil bölgesinde de çalışmalarını dört bir yandan sürdürüyor.
Karacabey Belediyesi’ne bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Yeniköy’de günlük ortalama 12 tonluk atık toplarken, toplanan atıklar ise Bursa’daki katı atık tesislerine gönderiliyor.
Titizlikle sürüyor


Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, yazın yaşanan yoğunlukla birlikte Yeniköy - Malkara ve Kurşunlu bölgelerinde temizlik işlerinin titiz bir çalışmayla çalışmaları sürdürdüklerini belirterek,“Özellikle turizme yönelik faaliyetleri ile öne çıkan Yeniköy - Malkara ve Kurşunlu hattında günlük 25 kişiden oluşan temizlik ekibi dört bir yanda temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Bir yandan çöp konteynırları araçlarımız tarafından boşaltılırken, bir yandan da ekiplerimiz molozları ortadan kaldırıyor. Bunun yanında,pazaryeri ile piknik alanında yaşanan yoğunluk sonrası ortaya çıkan atıkları da vatandaşlarımızın olumsuz etkilenmemesi için hızlı bir müdahale ile kaldırıyoruz. Her sabah parklar, bahçeler, yürüyüş yollarında evsel ve bahçesel atıklar ekiplerimizce toplanıyor. Cadde ve sokaklarda yapılan temizliğin ardından, gün içerisinde gerektiğinde ekiplerimiz o bölgedeki atıklara tekrar müdahale ediyor. Tüm bunların yanında,Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz plaj temizliği de her sabah rutin olarak ekiplerimizin koordinesiyle gerçekleşirken, yine başta sinekler olmak üzere haşerelerle mücadele konusunda çalışmalarımız sürüyor” dedi.
Özkan ayrıca “Sinek konusunda yağışların mevsim normallerinin dışında bir yoğunlukla yaşanması nedeniyle yazın başlarında yoğunluk göstersede düzenli ve doğru yöntemlerle bu konuyu da azaltmayı başardık” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Mart 2024
İmsak 06:07
Güneş 07:30
Öğle 13:21
İkindi 16:29
Akşam 19:02
Yatsı 20:20
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P