banner201

banner177

banner207

KARACABEY'DE ÜRETİCİLERE TAM DESTEK

Karacabey Belediyesi, ’Tarım başkenti’ olarak adlandırılan kentte çiftçilerin daha uygun şartlarda üretim yapabilmesi adına arazi yollarında gerekli bakım çalışmalarını bu yılda titizlikle yapıyor.

KARACABEY BELEDİYESİ 07.08.2023, 12:48 07.08.2023, 13:44
KARACABEY'DE ÜRETİCİLERE TAM DESTEK

Ekipler, kırsal mahallelerdeki tarla yollarındaki çalışmalarla çiftçilerin üretimde daha az maliyetle hem zamandan hem bütçelerinden tasarruf etmesine de imkân sağlıyor.
Karacabey Belediyesi, ’tarım başkenti’ olarak adlandırılan kentte çiftçilerin daha uygun şartlarda üretim yapabilmesi adına arazi yollarında gerekli bakım çalışmalarını bu yılda titizlikle yapıyor. Ekipler, kırsal mahallelerdeki tarla yollarındaki çalışmalarla çiftçilerin üretimde daha az maliyetle hem zamandan hem bütçelerinden tasarruf etmesine de imkan sağlıyor.
Karacabey Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, kırsal mahallelerde yürüttükleri çalışmalarla çiftçiler tarafından kullanılan ancak yağışlarda bozulan arazi yollarını yıl boyu kullanılabilir hale getiriyor. Özellikle kış aylarında yağışlar sonrası bozulan yollarda bu çalışmalar, çiftçilere hem yakıt hem zaman anlamında da ciddi tasarruf ettiriyor.
Özkan’dan kararlılık vurgusu
Belediye Başkanı Ali Özkan, “2023 yılında şu ana kadar 126 km arazi yolu tesviye işlemini ekiplerimiz tamamladı. Tarım, ilçemizin en önemli başlıklarından birisidir. Üreticilerimiz için verimli topraklar ve onların ulaşabilir olması da ayrıca önemli. Bu noktada ekiplerimiz, kışın bozulan arazi yollarını düzenleyerek çiftçilerimizin kullanabilecekleri hale getirmeye gayret gösteriyor. Bu anlamda çalışmalarımız kararlı bir şekilde devam edecek” dedi.
Yenilenen araç filosu ile daha güçlü
Karacabey Belediyesi’nin hem merkez hem kırsaldaki çalışmaları daha pratik hale getirmek için aldığı araçlarla da bu çalışmalara önemli katkı sağladığını belirten Özkan,“Akhisar, Çavuş, Dağkadı, Ekinli, Eskisarıbey, Gölkıyı, Harmanlı, Hotanlı, Hürriyet, İnkaya, İsmetpaşa, Karakoca, Keşlik, Okçular, Ovahamidiye, Sazlıca, Seyran, Sultaniye, Şahin, Şahmelek, Taşlık, Tophisar veYarış mahallelerimizde bitençalışmaların yanı sıraşu anda ekiplerimiz Doğla, Sultaniye ve Eskikaraağaç’ta çalışmalarını tamamladı.Bu 25 mahalleye her geçen gün yenisini ekliyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 24 Nisan 2024
İmsak 04:34
Güneş 06:07
Öğle 13:07
İkindi 16:53
Akşam 19:57
Yatsı 21:24
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P