banner201

banner177

banner193

banner195

BURSA'DAKİ FABRİKALARA GECE YARISI ŞOK BASKIN

Bursa'da oluşan hava kirliliği sebebiyle fabrika denetimlerini sıklaştıran Kestel Belediyesi, zabıta, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bursa İl Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle gece şok baskın düzenledi.

KESTEL BELEDİYESİ 31.10.2023, 10:57
BURSA'DAKİ FABRİKALARA GECE YARISI ŞOK BASKIN

Bursa'nın Kestel ilçesinde oluşan hava kirliliği ile mücadeleye devam eden Kestel Belediyesi, denetimlerine hız kesmeden devam ediyor. Kestel Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bursa İl Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kurulan komisyon ile, Kestel’deki sanayi bölgelerindeki fabrikalarda 24 saat esasıyla bacalarda filtre denetimleri aralıksız sürüyor. Filtre çalıştırmayan veya filtre bulunmayan işletmelere cezai işlem uygulanırken, dün gece yapılan baskınla, bacalarını çalıştırmaya veya havaya zehir saçan fabrikalar te tek tespit edildi.


Yetkililer denetimlerin devam edeceğini belirtirken, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır ise, temiz hava seferberliğini sosyal medya hesaplarından şu sözlerle duyurdu;
"Kestel’imizde en büyük hassasiyetimiz olan temiz hava için mücadelemiz sürüyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bursa İl Müdürlüğü ekiplerimiz ile zabıta ekiplerimiz, Kestel’deki sanayi bölgelerindeki fabrikalarda 24 saat filtre denetimi gerçekleştiriyor. Bacalarında filtre bulunmayan işletmelere cezai işlemler uygulanıyor. Çocuklarımızın daha temiz hava solumaları için hava kirliliği ile hep birlikte mücadele etmeliyiz."

Yorumlar (5)
Recep Öztürk 1 ay önce
Darısı organize sanayi bölgesine keşke 7/24 denetleme yapılda
Danyal Topatan 1 ay önce
Bursa nın en verimli topraklarına Kestel ve Gursu ovasina havayı ve suyu en çok kirleten tekstil sanayisini kurmak başka kimsenin aklına gelmezdi zaten. Bursa Şeftalisi ve Armudu ilaçlanmaktan bihal oldu.
recep 1 ay önce
barakfakı tarafındaki kiriliği görsünler. yazık ettıler güzelim bursa ovasını
... 1 ay önce
Evet devam çok güzel hava kirliliğinden insanlar ve çocuklarımız hep hasta ceza vurulmazsa hiç bı şey olmuyo cezayı hak ediyolar
Sezgin 1 ay önce
Yetkililer sonunda uykudan kaltı
Namaz Vakti 10 Aralık 2023
İmsak 06:37
Güneş 08:08
Öğle 13:01
İkindi 15:24
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P