banner177

banner193

PAŞADER'DE BAYRAK DEĞİŞİMİ

Bursa Mustafakemalpaşalılar Eğitim-Kültür ve Yardımlaşma Derneği genel kurulunda bayrak değişimi yaptı.

MUSTAFAKEMALPAŞA BELEDİYESİ 31.03.2021, 15:19
PAŞADER'DE BAYRAK DEĞİŞİMİ

2 dönemdir PAŞADER’in liderliğini yürüten Kıvanç Atmaca, Bursa’da yaşayan Mustafakemalpaşalıları tek çatı altında toplayan derneğin başkanlığını Mustafa Gümüş’e emânet etti.
Daha önce PAŞADER’de yönetim kurulu üyeliği ve başkanvekilliği yapanyeni başkan Mustafa Gümüş, eğitim, kültür ve yardımlaşma faaliyetleriyle 1992 yılından beri ilçenin Bursa'daki güçlü sesi olan derneğin yeni dönemde de bu çalışmalarını arttırarak sürdüreceği mesajını verdi.


2 bin 200 üyesi bulunan PAŞADER’in 22. olağan genel kurulu Merinos AKKM Muradiye Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, CHP Bursa milletvekilleri Erkan Aydın ve Orhan Sarıbal siyasî parti ve sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri katıldı. Pandemi kuralları çerçevesinde 300 üyenin oy kullandığı tek listelik seçimlerde, PAŞADER Yönetim Kurulu Başkanlığı’na aslen Mustafakemalpaşa’nın Çamlıca Mahallesi’nden olan Mustafa Gümüş seçildi.
Oyların tamamını alan Mustafa Gümüş, PAŞADER’in gücüne güç katmak istediğini kaydetti.
Gümüş, “ PAŞADER, 30 yıllık geçmişiyle artık Bursa’nın köklü bir kuruluşu oldu. Bugüne kadar derneğimizin her geçen gün büyüyerek var olmasını sağlayan eski başkanlarımıza, yönetici ve üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Mustafakemalpaşalılar arasında hemşehrilik bilincini geliştirerek eğitime katkıda bulunmaya, birlik ve beraberlik duygusunu güçlendirmeye hep birlikte devam edeceğiz. PAŞADER’in en büyük hedefi eğitimlerine devam eden öğrencilere destek olmak. Bu amaçla birlikte ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamın her alanında hizmetler üretmeye devam edeceğiz. PAŞADER, Mustafakemalpaşalıların evidir” dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 13 Nisan 2024
İmsak 04:52
Güneş 06:22
Öğle 13:09
İkindi 16:50
Akşam 19:47
Yatsı 21:11
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P