banner204

banner177

banner205

banner193

ÜRETİM YAPAN KAÇAK FABRİKAYI BELEDİYE AFFETMEDİ

Nilüfer’de kaçak yapılara karşı adeta savaş açan Nilüfer Belediyesi, Yaylacık ve Alaaddinbey mahallelerinde 2 kaçak yapıyı yerle bir ederken, üretimin sürdüğü bir kaçak fabrikayı ise kullanılamaz hale getirdi. 

NİLÜFER BELEDİYESİ 11.01.2024, 16:15
ÜRETİM YAPAN KAÇAK FABRİKAYI BELEDİYE AFFETMEDİ

Kaçak yapıyla mücadelesini kararlılıkla sürdüren Nilüfer Belediyesi, iki ayrı mahallede üç yıkım daha gerçekleştirdi. Nilüfer’in verimli tarım arazileri üzerine yapılan kaçak yapıları yerle bir eden Nilüfer Belediyesi, son olarak Yaylacık ve Alaaddinbey mahallelerinde iki kaçak yapıyı yıkarken, üretimin sürdüğü bir fabrikayı da kullanılamaz hale getirdi.

Sabahın erken saatlerinde sahaya çıkan Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, güvenlik önlemleri eşliğinde Alaaddinbey Mahallesi’nde bin 100 metrekare, Yaylacık Mahallesi’nde de 500 metrekare alana sahip fabrika amaçlı yapılan iki kaçak yapıyı yerle bir etti. Yaylacık Mahallesi’nin bir başka noktasında bulunan kaçak yapıya yıkım işlemi için giden ekipler, işletme sahibine yapılan yıkım tebligatına rağmen fabrikada üretimin devam ettiğini gördüler. Üretimi durdurarak çalışanları fabrika alanı dışına çıkaran ekipler, güvenlik önlemleri eşliğinde kaçak yapıyı kullanılamaz hale getirdi.

Tahtalı Mahallesi’nde yıkım için kaçak yapının kapısına dayanan Nilüfer Belediyesi yıkım ekibi, mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararı nedeniyle kaçak yapıyı yıkamadı. Kaçak yapıyla mücadelede taviz vermeyeceklerini vurgulayan Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri, gerek kent içinde gerekse kırsal alanda yapılan kaçak yapıların tek tek yıkılacağını belirttiler.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak 06:02
Güneş 07:26
Öğle 13:20
İkindi 16:31
Akşam 19:05
Yatsı 20:23
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P