banner195

banner177

banner193

ORHANELİ BELEDİYESİ ‘ENGELLERİ' ORTADAN KALDIRIYOR

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını yürüten Orhaneli Belediyesi, işitme engelli vatandaşlara daha kolay hizmet vermek adına personellerine işaret dili eğitimi veriyor. 

ORHANELİ BELEDİYESİ 20.09.2022, 17:15 10.11.2022, 16:55
ORHANELİ BELEDİYESİ ‘ENGELLERİ' ORTADAN KALDIRIYOR

Orhaneli Belediyesi, ilçeye değer katacak projeleri bir bir hayata geçirirken bir yanda da personelin gelişimine katkı sağlayacak uygulamaları hayata sokuyor. İlçede yaşayan işitme engelli vatandaşların hizmete daha kolay ulaşabilmesi için örnek bir uygulamaya imza atan Orhaneli Belediyesi, personeline işaret dili eğitimi vermeye başladı. 13 personelle başlayan eğitim kursu, 5 ay sürecek. İşlerin aksaması için etap etap verilecek işaret dili eğitiminden tüm personeller faydalanacak. İlk olarak zabıta birimi, yazı işleri, fen işleri ve santral görevlilerinin yer aldığı eğitim bugün başladı. 

AYKURT: ‘ULAŞILABİLİR’ BELEDİYECİLİK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ 
Orhaneli Belediyesi’nin vatandaşlarla sürekli dirsek temasında olduğuna dikkat çeken Başkan Ali Aykurt, “İlçemizde bulunan işitme engelli vatandaşlarımızın, belediye hizmetlerinden daha kolay ve hızlı yararlanması adına, personelimize 5 ay sürecek işaret dili eğitimi vereceğiz. Bugüne kadar ulaşılabilir belediyecilik için elimizden geleni yaptık. İlçemizi vatandaşlarımızla birlikte yönetiyoruz. Bu yönetimde işitme engelli vatandaşlarımızın da daha çok pay sahibi olması için, personelimizin onları daha kolay anlaması gerek. Bunun bilinciyle bu uygulamayı hayata soktuk. Bu tarz eğitimlerimiz devam edecek” dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Kasım 2023
İmsak 06:27
Güneş 07:56
Öğle 12:56
İkindi 15:25
Akşam 17:47
Yatsı 19:10
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P