banner165

banner177

banner114

ORHANELİLİ ÖĞRENCİLER DEPREMZEDELER İÇİN SOBA ÜRETTİ

Bursa’nın dağ ilçesi Orhaneli'de Ahmet Necati Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri depremzedeler için soba üretti.

ORHANELİ BELEDİYESİ 05.03.2023, 12:01
ORHANELİLİ ÖĞRENCİLER DEPREMZEDELER İÇİN SOBA ÜRETTİ

Orhaneli ilçesinde düzenlenen kampanyalarda toplanan yardım malzemeleri tırlara yüklenip afetzedelere ulaştırılırken, Ahmet Necati Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri de depremzedelere yardım için harekete geçti. Çevre okullardaki öğretmen ve öğrencilerin de destek verdiği çalışmada üretilen sobalar, belediyeye teslim edildi. 


Öğrenmen ve öğrencilerin yanı sıra gönüllülerin de gece gündüz çalışarak ürettiği sobaların ekipler tarafından teslim alındığını ifade eden Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, "Görev yapan öğretmenlerimizin koordinasyonuyla gönüllü öğretmenlerimiz bir araya gelerek, metal bölümü öğrencileriyle depremzede kardeşlerimiz için 149 adet soba üretimi gerçekleştirdi. Okulumuzu ve öğretmenlerimizi kutluyorum. Depremzedelerimizin içlerini ısıtmak için kısa sürede hazırlanan sobalarımızı deprem bölgesine ulaştıracağız. Biriz, yaralarımızı birlikte saracağız" dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Mayıs 2023
İmsak 03:40
Güneş 05:31
Öğle 13:06
İkindi 17:03
Akşam 20:31
Yatsı 22:14
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P