banner201

banner177

banner193

banner195

ORHANGAZİ KÜLTÜR MERKEZİNDE SONA DOĞRU

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Orhangazi’ye kazandırmak amacıyla yapılan Orhangazi Kültür Merkezi İnşaatı son aşamaya gelindi. Orhangazinin kültür-sanat hayatına renk katacak kültür merkezi 2022’nin ikinci çeyreğinde açılarak vatandaşların hizmetine girmesi planlanıyor.

ORHANGAZİ BELEDİYESİ 25.01.2022, 16:20
ORHANGAZİ KÜLTÜR MERKEZİNDE SONA DOĞRU

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “  Bursa Büyükşehir Belediyemiz tarafından ilçemize kazandırmak amacıyla başlatılan Orhangazi Kültür Merkezi inşaatımızın son aşamasına gelmesi, bizleri heyecanlandırmıştır. İlçemizde bugüne kadar yapılan tüm etkinliklerimiz genelde okul bahçelerinde yâda elverişsiz küçük çok amaçlı salonlarda gerçekleştiriyorduk. Kültür Merkezimizin tamamlanmasıyla birlikte hem ferah ve elverişli hemde konforlu bir ortamda tüm kültür ve sanat etkinliklerimizi gerçekleştireceğiz. Böylelikle Kültür Merkezimiz ile ilçemizin en büyük eksiklerinden birisi olan kültür ve sanat etkinliklerimizde salon sıkıntısını ortadan kaldırmış olacağız. Bundan sonra tüm kültür- sanat etkinliklerinde İlçemize yakışır bir kültür merkezimizde yapılacak ve ilçemizin kültür ve sanat hayatına renk katacaktır.

ÇOK AMAÇLI BİR KÜLTÜR MERKEZİ OLACAK

Bursa Büyükşehir Belediyemiz tarafından ilçemize kazandırmak amacıyla yapımı devam eden Orhangazi Kültür Merkezi 9 adet dükkan, fuaye, sergi alanları, çok amaçlı salonlar, nikah salonu, kütüphane, sinema salonları, kafeterya ve otopark olmak üzere çok amaçlı bir kültür merkezi olacaktır. İlçemizde her türlü etkinlikler, faaliyetler, gösteriler ve törenler için yapılan kültür merkezi hizmete girmek için gün sayıyor. Kültür merkezimizde çalışmalar son derece hızlı bir şekilde ilerliyor, 2022’in ikinci çeyreğinde Allah nasip ederse Kültür Merkezimizi Orhangazili Hemşehrilerimizin hizmetine açacağız. Bu kapsamda Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş ve ekibine ilçemize kazandırdığı hizmetler adına teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Aralık 2023
İmsak 06:33
Güneş 08:03
Öğle 12:59
İkindi 15:24
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P