banner165

banner156

banner114

banner177

BIYIĞINI KESEN ÜLKÜCÜLERE SESLENDİ

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in Ankara'da silahlı saldırı sonucu öldürülmesi sonrası, MHP'nin sessiz kalmasına çok sayıda ülkücü bıyıklarını kesip tepki göstermişti. Görüntüler sosyal medyada tartışma yaratırken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuyla ilgili konuştu.

POLİTİKA 31.01.2023, 15:58
BIYIĞINI KESEN ÜLKÜCÜLERE SESLENDİ

Bahçeli, "Bıyığını kesmiş ayrılanlar varmış. Hiç olmayanların yokluğundan şikayet edecek değiliz. İşimize, önümüze bakıyoruz, yolumuza devam ediyoruz" dedi.

30 Aralık 2022 Cuma günü Ankara'nın göbeğinde silahlı saldırı sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'e düzenlenen suikast kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Muhalefetin cinayeti gündemde tutma çabasına rağmen MHP ve Ülkü Ocakları'nın konuyla ilgili sessiz kalması ve açıklamalarını üstü kapalı ifadelerle geçiştirmeleri parti içinde de yeni tartışmaların fitilini ateşledi.

ÜLKÜCÜLER TEPKİ OLARAK BIYIKLARINI KESMİŞTİ

MHP'yi Sinan Ateş cinayetine sessiz kalmakla suçlayan çok sayıda ülkücü bıyıklarını keserken, o görüntüleri sosyal medya hesaplarından da paylaştılar. Ortaya çıkan akım ise çok sayıda ülkücünün MHP üyeliğinden istifa ettiği şeklinde yorumlandı.

BAHÇELİ: HİÇ OLMAYANLARIN YOKLUĞUNDAN ŞİKAYET EDECEK DEĞİLİZ

Partisinin bugünkü grup toplantısında konuya değinen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bıyığını kesmiş ayrılanlar varmış. Hiç olmayanların yokluğundan şikayet edecek değiliz. İşimize, önümüze bakıyoruz, yolumuza devam ediyoruz. Her insanımızı kucaklayacağız. Her değerimizi muhafaza ve müdafaa edeceğiz. Damarımıza basanlarla, kurumsal kimliğimize saldıranlarla hesaplaşacağız" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Nisan 2023
İmsak 05:16
Güneş 06:42
Öğle 13:13
İkindi 16:46
Akşam 19:34
Yatsı 20:54
banner109
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P