banner209

banner177

banner193

ERDOĞAN'DAN AKŞENER'E ALTILI MASAYI TERK ET ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan G20 zirvesi için gittiği Endonezya'da gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. İYİ Parti'ye "Masayı terk etmek üzere konumunu gözden geçirmeli" çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye ile normalleşme için haziran ayını işaret etti, "Seçimlerden sonra sil baştan yapabiliriz" dedi.

POLİTİKA 17.11.2022, 13:14
ERDOĞAN'DAN AKŞENER'E ALTILI MASAYI TERK ET ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan G20 zirvesi için gittiği Endonezya'da gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı. İstiklal Caddesi saldırısı sonrası muhalefetin tavrını eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti ve Meral Akşener'e çağrı yaparak,  "Masayı terk etmek üzere konumunu gözden geçirmeli" dedi. İte Erdoğan'ın açıklamaları...

İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırı

- İstiklal Caddesinde hain terör saldırısı gerçekleşti ve bu hepimizi derinden etkiledi. Türkiye olarak birlik ve beraberlik mesajı verdik kuşkusuz. Ama daha önceki saldırılarda olduğu gibi, yine CHP başta olmak üzere muhalefet partileri, terör örgütünü kınamak, lanetlemek yerine “hükümete yarıyor” düşüncesiyle bir anlamda devleti suçlayan bir tutum sergiledi. Bazı basın kuruluşlarından da benzer yaklaşımlar söz konusu oldu. Bu konudaki görüşlerinizi merak ediyoruz.

- O gün saldırıyla ilgili bütün gelişmeleri yakından takip ettik. 81 yaralı bilgisi geldi. Ölümler noktasında çok endişeliydik. Maalesef 6 vefat oldu. Ki bunların ikisi çocuktu. Rabbim her birine rahmet eylesin. Şu anda 5 vatandaşımız hala yoğun bakımda. Yaralıların sayısı 25’e indi, diğerleri taburcu edilmiş vaziyette. Şunu bütün samimiyetimle, açık sözlü olarak söylemem gerekir. Bütün bunlara rağmen muhalefetin her zaman olduğu gibi bu olayların acısını hissetmeyişine biz zaten alıştık. Bu muhalefet, teröristlerle kol kola Ankara’dan İstanbul’a yürüyen muhalefettir. Biz bu muhalefete yabancı değiliz'

Bunların tavrına yabancı değiliz

- Bunların tavırlarına da yabancı değiliz. Şu anda bunlar PKK’nın parlamentodaki uzantısıyla zaten beraber hareket etmiyorlar mı? Beraber hareket ediyorlar. Kaldı ki bunların şu anda kendi içinde zaten terör söylemlerini ifade eden kişiler yok mu? Var. Nitekim şimdi bunlardan bazılarıyla ilgili dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik parlamentoda çalışmalar da devam ediyor. Bunlara alıştık.

Onlar, niye bunlarla aynı masada!

- Burada özellikle muhalefetin içinde, CHP’yi bir kenara koyalım, 6’lı masanın hepsini söylememe gerek yok, ama İP’in (İyi Parti’nin) bunlarla aynı çizgiye düşmesi tabii düşündürücü. Onlar niye bunlarla aynı masaya düşüyor veyahut aynı konuma geliyor? Bu tabii düşündürücüdür. Hele hele böyle bir dönemde. Temenni ederiz ki bunlar da bir dönüşüm yapmak suretiyle gerek bu masayı terk etmek gerekse milli ve yerli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir'.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Mayıs 2024
İmsak 03:41
Güneş 05:31
Öğle 13:06
İkindi 17:03
Akşam 20:31
Yatsı 22:13
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P