banner204

banner177

banner205

banner193

İRFAN TATLIOĞLU OSMANGAZİ’DE ADAY ADAYI! ‘BİZ BU MİLLETE HİZMET ETMEYE TALİBİZ’

AK Parti’den Osmangazi Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Orhaneli Belediyesi eski Başkanı ve Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı İrfan Tatlıoğlu, “Allah bizi dedelerimizin yolundan ayırmasın. Biz bu millete hizmet etmeye talibiz” dedi.

POLİTİKA 22.11.2023, 16:45
İRFAN TATLIOĞLU OSMANGAZİ’DE ADAY ADAYI! ‘BİZ BU MİLLETE HİZMET ETMEYE TALİBİZ’

2004 ile 2019 yılları arasında Orhaneli Belediye Başkanı olarak görev yapan ve Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği (TDYTB) Federasyonu Genel Başkanlığı görevini sürdüren İrfan Tatlıoğlu, AK Parti’den Osmangazi Belediye Başkanı aday adayı oldu.

Yanında eşi, kızları, gelinleri, damatları ve torunlarıyla Tophane’deki Şehadet Camii'ne gelen Tatlıoğlu’nun burada Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği’ne bağlı dernek başkanları ve yöneticiler karşıladı.

Burada öğle namazını kılan Tatlıoğlu ve beraberindeki yaklaşık 200 kişi Osmanlı Devleti kurucusu Osman Gazi'nin Tophane'deki türbesini ziyaret ederek, dua etti. Heyet Tophane’den AK Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı’nın bulunduğu Şehreküstü’ne yürüdü.

İrfan Tatlıoğlu, yol boyunca vatandaşlar ile sohbet ederken, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı önünde aday adaylığı için ‘hayırlı olsun’ lokması dağıttı.

‘AK PARTİ’DE BEN YOK BİZ VARIZ’

AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Adnan Kurtuluş'a aday adaylık dosyasını veren Tatlıoğlu’nun açıklamasına partililer de yoğun katılım gösterdi.

AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Kurtuluş, aday adaylığı başvurusunda yaptığı konuşmada adaylık sürecinin bugün sona erdiğini ve bu süreçte demokrasi şöleni yaşadıklarını söyledi.

Kurtuluş, “AK Parti'de hiçbir zaman 'ben' yoktur, 'biz' kavramı vardır. Başkanımıza birleştirici açıklamalarından dolayı teşekkür ediyorum. Davaya ve bizlere çok emeği var. Süreç içerisinde eksiğimiz olduğunda bize her zaman yardımcı olmuştur. Rabbimden Osmangazi ilçesine en iyi kim hizmet edecekse ve milletimizin teveccühünü kim alacaksa onun başkan olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

‘ALLAH BİZİ DEDELERİMİZİN YOLUNDAN AYIRMASIN’

AK Parti kurulduğundan beri bu davanın içinde olduğunu 3 dönem Orhaneli’nde belediye başkanlığı yaptığını ve bu süreçte ilçeye verdiği hizmet sözlerini yerine getirdiğini, görev sonrasında da vatana millete hizmet sevdasında STK’larda çalıştığını belirterek, “Şimdi yeni bir yola çıkmış bulunuyorum. Bu sefer Osmangazi’de dedelerimizin açmış olduğu yolda belediye başkanı olarak hizmet etmek istiyorum.” dedi.

Kendisini Osmangazi'ye belediye başkanı olarak görmek isteyen ve destekleyen pek çok kişi olduğunu söyleyen Tatlıoğlu, “İl başkanımız ve milletvekillerimize danıştım. Ankara'dan büyüklerimizle de görüştüğümüzde dosyamızı vermemiz gerektiğini anladım” ifadelerini kullandı.

İrfan Tatlıoğlu, “Diğer aday adayı arkadaşlarımız çok yetenekli ehil insanlar. Allah kime nasip ederse onun arkasında asker oluruz. Osmangazi'ye yarıştırarak rekor kırmak istiyoruz. Eğer bizlere nasip olursa muhteşem bir geçmişe mutlu bir gelecek getireceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Tatlıoğlu açıklamasının ardından İlçe Başkanı Adnan Kurtuluş'a 'Ağzımızın tadı bozulmasın' diyerek çiçek ve tatlı ikram etti. Tatlıoğlu'nun açıklaması yapılan duanın ardından son buldu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 03 Mart 2024
İmsak 06:05
Güneş 07:29
Öğle 13:21
İkindi 16:30
Akşam 19:03
Yatsı 20:21
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P