banner209

banner177

banner193

İYİ PARTİLİ İSİM, "İKTİDARI DEĞİŞTİREMİYORSAK, MUHALEFETİ DEĞİŞTİRELİM"

Eski İyi Partili Yavuz Ağıralioğlu, muhalif seçmende, "Muhalefete oy verip iktidarı gönderemiyorsak, iktidara oy verip bu beceriksiz muhalefeti gönderelim." algısının oluştuğunu söyledi.

POLİTİKA 21.05.2023, 13:37
İYİ PARTİLİ İSİM, "İKTİDARI DEĞİŞTİREMİYORSAK, MUHALEFETİ DEĞİŞTİRELİM"

14 Mayıs'ta yapılan seçim ile birlikte ilk tur, yüzde 49.5'lik oy oranıyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üstünlüğüyle tamamlandı.

Sandıklardan hiçbir adaya yüzde 50+1'lik oy çıkmadığı için seçim 2. tura gitti.

Muhalefette ise açık yenilginin ardından tartışmalar sürüyor. Muhalif seçmende de hayal kırıklığı söz konusu.

"Muhalif seçmende 'İktidarı değiştiremiyorsak, muhalefeti değiştirelim' duygusu oluştu"

CNN Türk'te konuşan Eski İyi Partili Yavuz Ağıralioğlu, muhalif seçmende oy tercihinin değiştiğine dair açıklamalarda bulundu.

Ağıralioğlu şöyle konuştu:

"Benim şöyle bir hissiyatım var. Bu kadar avantajlı şartlarda, iktidarın muhalefeti değiştirememesi, muhalif seçmende şöyle bir duygu oluşturabilir; 'Biz bu kadar derdin, ekonomik sıkıntının, problemin arasında bu değişim umudumuzu bu muhalefetle yönetip iktidarı değiştiremiyorsak, acaba bu iktidara oy verip muhalefeti mi değiştirsek?' duygusu oluştu. Yani 'İktidara oy vereceğiz ve bu beceriksiz muhalefetten kurtulacağız.' "

Yavuz Ağıralioğlu: İktidarı değiştiremiyorsak, iktidara oy verip muhalefeti değiştirelim

"Muhalif seçmen, 'Biz bunlara oy verdik iktidarı değiştirsinler diye bunlar hem değiştiremedi hem de utanmıyorlar' diyor"

Ağıralioğlu ayrıca şunları söyledi:

"Bu şartlarda iktidarı muhalefetin oylarıyla değiştirme imkanı değişimin umududur. Muhalefet açısından bu kadar güzel şartlar varken, değişimin değişimin yolu bu kadar kolayken, bunu beceremeyen 'Beceriksiz muhalefet, iktidarı değiştiremiyorsa, bu beceriksiz muhalefetten iktidara destek olarak kurtulabiliriz' duygusu var. 'Biz bunlara oy verdik ikltidarı değiştirsinler diye bunlar hem değiştiremedi hem de utanmıyorlar.' 'O zaman biz bunlara oy verelim bunlardan kurtulalım' duygusu oluştu şu anda."

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 18 Mayıs 2024
İmsak 03:53
Güneş 05:38
Öğle 13:05
İkindi 17:00
Akşam 20:22
Yatsı 22:00
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P