banner201

banner177

banner193

banner195

ÇOCUKLAR MASAL EŞLİĞİNDE TEDAVİ OLUYORLAR

Bursa Gemlik Devlet Hastanesinde görev yapan Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Özge Özdemir Vidin, hastanede tedavi gören çocuklara anlattığı birbirinden güzel masalarla çocukların tedavi görürken eğlenmesini sağlıyor.

SAĞLIK 02.11.2023, 14:28
ÇOCUKLAR MASAL EŞLİĞİNDE TEDAVİ OLUYORLAR

Uzman Doktor Özge Özdemir Vidin’in, çeşitli hastalıklar sebebi ile uzun süre hastanede kalması gereken çocukların hastane ortamında sıkılmamaları için başlattığı etkinlik, çocuklar tarafından beğeniyle takip ediliyor.

Minik hastalar ayrıca hastanenin çocuk servisinde kurulan mini kütüphane ile de beğendikleri kitapları okuma şansı elde ediyor.

Çocuklar ihtiyaç duyuyor

Kızının doğumuyla masalları öğrenmeye ve anlatmaya başladığını dile getiren Uzm. Dr. Vidin, “Sonrasında neden hastanede de anlatmıyorum diye düşündüm. Nöbetlerde ya da hastaneye erken geldiğimde masallar anlatmaya başladım.

Özellikle hastanede uzun süre tedavi gören çocukların gerçekten ihtiyaçları oluyor, sıkılıyorlar. Onlarla beraber masal anlatmak, masalları konuşmak çok hoşuma gidiyor. Aynı zamanda serviste çocuk kütüphanesi kurduk. Burada tedavi gördükleri süre boyunca kitap karıştırmaları, okumaları çok güzel ve verimli oluyor” dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 10 Aralık 2023
İmsak 06:37
Güneş 08:08
Öğle 13:01
İkindi 15:24
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P