CHP Bursa Milletvekili Aday adayı Mesut Şehitoğlu, Osmangazi CHP ilçe Başkanı Metin Yılmaz ve örgüt üyeleriyle bir araya geldiği görüşmesinde Osmangazi’nin son durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

ŞEHİTOĞLU, “OSMANGAZİ, MERKEZİ GÜCÜNÜ KAYBEDİYOR”

Şehitoğlu ilçe örgütüyle bir araya geldiği görüşmede, Osmangazi’nin Bursa ve Türkiye için önemine vurgu yaptığı konuşmasında: “1 milyona yakın nüfusuyla Osmangazi ilçemiz seçmen sayısının en fazla olduğu ilçe konumunda yer alıyor. Demografik yapısı karışık bir ilçemiz. Mesleğim gereği her mahallesini karış karış gezdim, her mahallenin yapısını çok iyi biliyorum.  Osmangazi ilçemizin köklerinin sağlam olması gerekiyor. Kökü sağlam olmayan bir ilçenin sağlıklı bir şekilde büyümesi mümkün değil. Yüz ölçümü ve nüfusu göz önüne alındığında Osmangazi Bursa’nın merkezidir. Ancak gerekli yatırımları alamadığı için merkez olma özelliğini kaybetmektedir. Osmangazi ilçemizde seçmen iradesi 14 Mayıs seçimlerinde Bursa’nın kaderini belirleyecektir.” ifadelerini kullandı.

“AK PARTİ O BÖLGEDE BİR DAHA MİTİNG YAPAMADI”

Osmangazi’de seçmen tercihlerinin değişeceği bir seçim yaşanacağına vurgu yapan Şehitoğlu şunları söyledi, “Bize Osmangazi, AK Parti’nin kalesidir diye sakın ama sakın demesinler. 2019 yılında Bağlarbaşı Mahallesi meydanında gerçekleştirilen, Grup Başkan Vekilimiz Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcımız Lale Karabıyık başta olmak üzere milletvekillerimiz parti örgütlerimizin katılımıyla gerçekleştirilen miting tarihe geçti. O meydandaki coşku ve kalabalıktan sonra AK Parti orada miting yapamadı. Bu anlamda Osmangazi’nin kararı Bursa’nın kararı olacak. “

“BURSA SEÇMENİ, İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR’DEN FARKLIDIR”

Bursa seçmenin çok özel bir yapıda olduğunu ifade Şehitoğlu, “İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere birçok büyükşehirdeki seçmenlerin aksine Bursa seçmeni farklıdır. Bursa seçmeni siyaseti sever ve siyasete fazla meraklıdır. Bursa seçmeninin Ankara’dan, İzmir’den, İstanbul’dan farkı; başkanıyla, vekiliyle yani temsilcisiyle konuşmak ister. Görüşmek, ona ulaşabilmek ister. Konuşamadığı ulaşamadığı hiçbir temsilciye sıcak bakmaz. Artık Osmangazi seçmeni de 15 Mayıs itibariyle temsilcisine ulaşabilecek, sorunlarının çözümü noktasında dertlerini paylaşabilecek ve gerçekten temsil gücünü yüreğinde hissedecek” dedi.

Editör: Haber Merkezi