banner165

banner177

banner114

BURSA'DA EVİN İÇİNDEKİ BU TÜRBEDE DUALAR EDİLİYOR

 Bursa'daki bir evin içinde bulunan türbe, Ramazan aylarında ziyaretçilerin ilgi odağı oluyor. Kimi evlenmek, kimi iyi bir iş, kimi ise bebek sahibi olmak için dua ediyor.

YAŞAM 06.04.2023, 11:26
BURSA'DA EVİN İÇİNDEKİ BU TÜRBEDE DUALAR EDİLİYOR

'Evliyalar ve sultanlar kenti' olarak da anılan Bursa'da bir evde bulunan türbe dikkat çekiyor. Uludağ'ın eteklerindeki Molla Fenari Mahallesi'nde bulunan Tezveren Dede Türbesi yıllardır vatandaşların ziyareti ile dolup taşıyor. İçinde ev de bulunan türbe, Ramazan aylarında ise iki katı misafir ağırlıyor.

Fatih Sultan Mehmet zamanında lokman hekim olarak yaşadığına inanılan, Tezveren Dede olarak bilinen zatın şerefli ismi Şeyh Ataullah'tır. Türbesi, 1900'lü yılların başında bir aile tarafından yapılan evin içinde kalmış. Soyadı kanunuyla birlikte 'Tezveren' soyadını alan ailenin üyeleri, ev boşaltılana kadar burada yaşamıştır.

Günümüzde, Tezveren Dede Türbesi'nin bakımını da bu evde doğan ve çocukluğuyla gençliği bu evde geçen aile üyelerinden Hayrettin Tezveren üstlenmiştir.

Özellikle Ramazan ayında şehir dışından çok sayıda ziyaretçinin akınına uğrayan türbeye gelen vatandaşlar, Tezveren Dede'nin kabri başında evlenmek, iyi bir iş, bebek sahibi olmak için dua ediyor. Bazı kadınlar ise türbe içinde Kur'an-ı Kerim okuyor.

Ramazan ayında türbeleri gezdiklerini ifade eden vatandaşlar, Tezveren Dede'nin kabri başında da dua ettiklerini söyledi.

Yorumlar (1)
Rabia yurt 2 ay önce
Bursa'da oturuyorum ziyaret edince insan huzur buluyor Allah onların mertebesinden birazda bizlere nasip etsin
Namaz Vakti 29 Mayıs 2023
İmsak 03:40
Güneş 05:31
Öğle 13:06
İkindi 17:03
Akşam 20:31
Yatsı 22:14
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P