banner204

banner177

banner193

banner195

MİNİK MÜFETTİŞLER GÖREV BAŞINDA

Yıldırım Belediyesi’nin çevre konusunda farkındalık oluşturmak için hayata geçirdiği ‘Yıldırım Çevre Müfettişlerini Arıyor’ projesi çerçevesinde çocuklardan oluşan 50 gönüllü çevre müfettişi, yeşili korumak için görev başı yaptı.

YILDIRIM BELEDİYESİ 04.08.2023, 12:54
MİNİK MÜFETTİŞLER GÖREV BAŞINDA

Yıldırım Belediyesi, doğayı korumak ve çevre konusunda farkındalık oluşturmak için başlattığı ‘Yıldırım Çevre Müfettişlerini Arıyor’ projesi çerçevesinde belirlenen 50 gönüllü çocuk, verilen çevre ve atık yönetimi eğitiminin ardından çevre müfettişi olarak tanımlandı. Gerekli kıyafet ve ekipmanın yanı sıra tablet de verilen minik çevre müfettişleri, etraflarında gördükleri olumsuzlukları, çevre önerilerini bu tablette bulunan uygulama üzerinden belediyeye iletecekler.


Yıldırım'ın koruyucuları olacak
Minik çevrecilerin ilk meclis toplantısına katılan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, gösterdikleri özveriden dolayı çiçeği burnunda müfettişleri kutlayarak, “Bizim temel gayemiz, çocuklarımıza, modern, güvenli ve yeşil yaşam alanları bırakmak. Bu düşüncede bir taraftan Yıldırım’daki yeşil alan miktarını arttırmak için yoğun çaba harcarken, diğer taraftan da mevcut yeşil alanlarımızın korunması ve bu konuda farkındalık oluşturmak için projeler geliştiriyoruz. Bu düşünce ile başlattığımız ‘Yıldırım Çevre Müfettişlerini Arıyor’ projemiz çerçevesinde 50 çocuğumuza sıfır atık eğitimi verdik. Onlar artık Yıldırım’ın gönüllü koruyucuları oldu. Minik müfettişlerimize yeni görevlerinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 21 Şubat 2024
İmsak 06:19
Güneş 07:43
Öğle 13:22
İkindi 16:22
Akşam 18:52
Yatsı 20:10
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P