UEFA'nın

UEFA TARAFINDAN SORUŞTURMA AÇILDI

Maça 2 golle damga vuran Merih Demiral'ın Bozkurt sevincine UEFA tarafından soruşturma başlatıldı.

UEFA'nın

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI TEPKİ GÖSTERDİ

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı soruşturmayla ilgili, "2024 Avrupa Futbol Şampiyonası kapsamında A Milli Futbol Takımımız ile Avusturya A Milli Futbol Takımı arasında dün (2 Temmuz) oynanan futbol maçının ardından UEFA tarafından milli futbolcumuz Merih Demiral hakkında disiplin soruşturması açılması kabul edilemez. 

“Bozkurt” işareti Almanya’da yasaklı bir simge değilken, Sayın Demiral’a Alman makamları tarafından gösterilen tepkilerin bizatihi kendisinin yabancı düşmanlığı içerdiği değerlendirilmektedir." ifadeleriyle tepki göstermişti.

Ayrıca Almanya Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmıştı

UEFA'nın

UEFA'NIN GEÇMİŞ KARARLARI

BURSASPOR BAŞKANI ENES ÇELİK: “GÖREVİ BIRAKMA DAHİL HER TÜRLÜ KARARI ALMAYA HAZIRIZ” BURSASPOR BAŞKANI ENES ÇELİK: “GÖREVİ BIRAKMA DAHİL HER TÜRLÜ KARARI ALMAYA HAZIRIZ”

İsviçre forması giyen Arnavut asıllı futbolcular Granit Xhaka ve Xherdan Shaqiri, 2018 Dünya Kupası'nda Sırbistan'a karşı kaydettikleri golün ardından Arnavutluk sembolü olan çift başlı kartal işareti yapmışlardı.

Yıldız oyuncular o dönem sadece 20.000 euro para cezasına çarptırılmıştı.

UEFA'nın

JEHEZKEL'İN SOYKIRIM SEVİNCİ CEZA ALMAMIŞTI

Geçtiğimiz sezon Süper Lİg ekibi Antalyaspor'un İsrailli oyuncuu Sagiv Jehezkel, kaydettiği golün ardından ülkesinin Gazze'de yaptığı soykrımı destekleye bir sevinç yapmıştı.

Akdeniz ekibi tarafından sözleşmesi feshedilen futbolcuya UEFA tarafından herhangi bir ceza verilmemişti.

UEFA'nın

Ay-yıldızlıların EURO 2024 çeyrek finalinde Hollanda ile oynayacağı mücadele 6 Temmuz Cumartesi akşamı TSİ 22.00'da başlayacak.

Karşılaşma TRT 1'den şifresiz yayınlanacak.

Editör: Haber Merkezi